Polskie Radio Dzieciom

Znamy laureatkę XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 14:45
W niedzielę, 3 lipca, tuż po godzinie 16.00 emocje w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim sięgały zenitu! To właśnie wtedy rozpoczęło się wręczenie nagród dla najlepszych wokalistów XIX Miedzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek". Decyzją Jury, nagrodę Grand Prix zdobyła Antonina Kraszewska z Cieszyna.
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek - przesłuchania uczestników
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Skowroneczek - przesłuchania uczestnikówFoto: Krzysztof Witkowski

– Cieszę się, że tak pięknie pogoda towarzyszy tak pięknemu wydarzeniu. Chciałbym Państwa również poinformować, że jest z nami gość specjalny, Ambasador RP w Republice Włoskiej i San Marino Ekscelencja Anna Maria Anders – mówił do zgromadzonych prezydent. – Nowy Sącz jest wielkim miastem i ma wielkich gości, i przede wszystkim dziękujemy, że państwo jesteście tutaj razem z nami. To naprawdę bardzo wzruszający i wspaniały dzień dla miasta Nowego Sącza. Mam nadzieję, że ten koncert będzie pełen wrażeń. 

Nagrodę główną Grand Prix dla Antoniny Kraszewskiej wręczyła Ambasador Anna Maria Anders, której towarzyszyli organizatorzy Festiwalu „Skowroneczek”: Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, Proboszcz Parafii św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz, dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal i dyrektor Wydawnictwa „Promyczek” ks. Andrzej Mulka. 

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Anna Baran z Nowego Sącza (kategoria I – do 8 lat), Natalia Kubiś-Morszczyk z Kolbuszowej i Filip Robak z Wojkowic Kościelnych (kategoria II – 9-11 lat), Karolina Jasińska z Nowego Sącza (kategoria III – 12-13 lat), Wiktoria Ziobrowska z Mszanki (kategoria IV – 14-16 lat). 

Nagrody dla najlepszych festiwalowych głosów wręczali również: Poseł na Sejm RP Jan Duda, dyrektor nowosądeckiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Adam Skwarło, wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majką oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Małgorzata Belska.

---

We wtorek 28 czerwca rozpoczęły się emocje, związane z przesłuchaniami konkursowymi. W tym dniu w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu zobaczymy i usłyszeliśmy uczestników z kategorii I (do 8 lat) oraz II (9-11 lat). Kolejnego dnia, czyli w środę 29 czerwca, tym razem w przesłuchaniach przed Jury festiwalowym wzięli udział wokaliści w kategoriach III (12-13 lat) i IV (14-16 lat).

Wokalnym prezentacjom przysłuchiwało się Jury w składzie:

Przewodnicząca: Prof. dr hab. Lidia Matynian - wykładowca akademii Muzycznej w Krakowie,
Amalia Rosati - pedagog i nauczyciel muzyki oraz śpiewu - Rzym (Włochy),
Katarzyna Pietrzak - Polskie Radio Dzieciom - Warszawa,
Milenia Małecka - Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży - Nowy Sącz,
Ks. dr hab. Tomasz Trafny – Papieska Rada ds. Kultury - Rzym,
Paweł Moszumański - muzyk i kompozytor - Kraków,
Dariusz Janus - wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, kompozytor i producent muzyczny,
Mateusz Ziółko - piosenkarz, wokalista

W środę 29 czerwca zakończyły się przesłuchania uczestników. W

Więcej informacji o Festiwalu na stronie internetowej festiwalskowroneczek.pl

 XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK. XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK.

Polskie Radio Dzieciom jest partnerem medialnym XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek". 

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także