X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Konkurs teatralny "PeWNego razu w teatrze…"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:30
19 listopada 2015 r. mija 250 lat od zaprezentowania pierwszego przedstawienia teatralnego przez zespół polskich aktorów, stworzony z inicjatywy króla Stanisława Augusta. Data ta uważana jest za początek dziejów Teatru Narodowego, a jednocześnie za początek polskiego teatru publicznego.
Audio

Rok 2015 został ogłoszony Rokiem 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Włączając się w szeroki nurt wydarzeń, związanych z przypadającym w tym roku jubileuszem Wydawnictwo Szkolne PWN we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom zaprasza wszystkich do spróbowania swoich sił w II edycji Konkursu Świątecznego. Zadanie konkursowe polega na napisaniu scenariusza przedstawienia teatralnego o tematyce świąteczno-zimowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Kontakt ze sztuką, rozwijanie wrażliwości rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Dzieci, które odwiedzają teatr, oglądają przedstawienia teatralne, a także aktywnie próbują swoich sił jako mali aktorzy rozwijają szereg ważnych dla ich rozwoju umiejętności osobowych, interpersonalnych i społecznych, ćwiczą pamięć, pobudzają wyobraźnię, trenują wymowę, uczą się integrować i współdziałać z innymi dziećmi. Dlatego zachęcamy do poznania świata dziecięcej wyobraźni i stworzenia sztuki teatralnej dla najmłodszych widzów.

Znana i ceniona autorka piosenek i wierszyków dla dzieci Dorota Gellner napisała książkę dla dzieci Teatrzyki na cztery pory roku, zawierającą 35 wierszowanych przedstawień. Wydawnictwo Szkolne PWN wydało książkę w pięknej oprawie graficznej (Małgorzaty Cieślak) do wieczornego czytania dzieciom przez rodziców, a także do odgrywania prostych inscenizacji np. w grupie przedszkolnej. Zachęcamy do napisania własnego przedstawienia teatralnego dla dzieci. Niech nadchodzące święta i zimowy nastrój zainspirują do zadebiutowania w roli dramatopisarza.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy pełnoletni twórcy scenariuszy teatralnych, którzy nadeślą pracę konkursową drogą elektroniczną do dnia 04.12.2015 r. na adres konkurs.wsz@pwn.pl. Dokładane informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Wydawnictwa Szkolnego PWN.

Ogłoszenie wyników konkursu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia! Nagrodą główną będzie publikacja 15 najlepszych scenariuszy w formie elektronicznej książki, udostępnionej na stronie internetowej wydawnictwa. Dodatkowo, za zajęcie pierwszych pięciu miejsc, przyznamy nagrody książkowe oraz upominki.

Wszystkim uczestnikom życzymy lekkiego pióra i owocnych wysiłków twórczych!

Zobacz także