X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom w Centrum Zdrowia Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 09:30
Nikt nie lubi przebywać w szpitalu. Szczególnie dzieci, których energia jest tam wówczas skutecznie hamowana. Polskie Radio Dzieciom zainaugurowało więc wyjątkową akcję - terapię poprzez słuchanie.
Polskie Radio Dzieciom w Centrum Zdrowia Dziecka
Foto: Adam Koniecki

Ciekawe programy edukacyjne, zabawni prezenterzy i piękna muzyka, nadawana przez naszą rozgłośnię z pewnością szybko rozweseli Małych Pacjentów i zajmie im czas na długie godziny. Aby było to możliwe, nasza Stacja przekazała szpitalnym oddziałom Centrum Zdrowia Dziecka ponad 100 cyfrowych radioodbiorników, dzięki którym możliwy będzie odbiór audycji od rana do wieczora.

Spotkanie inaugurujące akcję odbyło się we wtorek 15 grudnia w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu „Pomnika – Centrum Zdrowia Dziecka” przy Al. Dzieci Polskich 20 w Warszawie (budynek PED). 

Na tę wyjątkową okazję dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali ciekawy program artystyczny, m.in. barwne przedstawienie w wykonaniu znakomitej aktorki Ewy Gorzelak. Spotkanie było pierwszym z serii, podczas których postaci znane z anteny naszego Radia, będą czytały dzieciom książki.

Akcję wspiera obecny na uroczystości Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który podkreślił, że radio jest bardzo potrzebne chorym dzieciom. - Niektóre, jak wiemy, przebywają tutaj długo, więc jest to na pewno dobra alternatywa obok działających tutaj świetlic i zajęć lekcyjnych. A myślę, że jak dobrze to zostanie zorganizowane, to Polskie Radio Dzieciom zostanie włączone w te zajęcia, bo przecież tam jest wiele inspirujących audycji - mówił Marek Michalak.

W imieniu lekarzy i małych pacjentów Polskiemu Radiu dziękowała profesor Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat. Wicedyrektorka ds. Klinicznych przyznała, że słuchanie Polskiego Radia Dzieciom może być bardzo pomocne w terapii. - Wszystko, co możemy zrobić, aby poprawić im samopoczucie i humor na ogół korzystnie wpływa na procesy terapeutyczne - mówiła profesor Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat.

W wydarzeniu wzięli udział: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Grzegorz Łuczak – Dyrektor Sprzedaży firmy Technisat Digital Sp. z o.o. – partnera akcji oraz przedstawiciele Centrum Zdrowia Dziecka: prof. nadzw. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak – Zastępca Dyrektora ds. Nauki, prof. nadzw. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat – Zastępca Dyrektora ds. Klinicznych, mgr Katarzyna Nowosielska – Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych oraz mgr Grażyna Piegdoń – Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa.

fot. Adam Koniecki
Zobacz także