X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Gratka dla książkomaniaków!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 08:00
Prawdziwą gratką dla małych książkomaniaków będzie startująca w czwartek II edycja ogólnopolskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.
Audio

Do Wrocławia zjadą wystawcy z całej Polski, a Rynek opanowany zostanie przez młode mole książkowe, którym miejscy bajarze będą czytać książki. Specjalnie z Pacanowa przyjedzie Koziołek Matołek, zaś wśród atrakcji nie zabraknie spektakli, spotkań autorskich i warsztatów.

Jak zapowiadają organizatorzy DOBRYCH STRON w dniach 26-29 maja Wrocław zamieni się w mekkę czytania, a młodzi fani książek będą mieli sporo okazji do świętowania. Na Rynku rozstawiony zostanie wielki biały namiot wypełniony po brzegi najciekawszymi, bogato ilustrowanymi książkami różnego typu – od przygodowych, przez edukacyjne i fantastyczne, aż po bajki, baśnie i przewodniki.

Wrocławskiego

Będzie można zamienić kilka słów m.in. z Mariuszem Urbankiem, Urszulką Kozłowską, Ewą Chotomską czy Andrzejem Grabowskim. A popularną serię książek o Czupieńkach podpisywać będą znany francuski pisarz Gerard Moncomble, ich ilustrator - Paweł Pawlak oraz tłumaczka - Ewa Kozyra-Pawlak. Dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach plastyczno-literackich prowadzonych przez duet Pawlak&Moncomble, na których poprzez zabawę twórczą dowiedzą się o związku tekstu z ilustracją.

- DOBRE STRONY będą miały swoich ambasadorów w postaci Bajarzy ubranych w pasiaste stroje, wyposażonych w zwoje książek, które czytać będą w tramwajach, na Rynku, a nawet w ZOO czy w Aquaparku - zapowiada Anna Morawiecka, organizator targów. Podczas inauguracji targów, 26 maja, wręczona zostanie nagroda dla zwycięzcy konkursu DOBRE STRONY. Wydawnictwo wybrane przez jury otrzyma 30 tys. zł ufundowane przez prezydenta Wrocławia.

Tegoroczne targi to dla najmłodszych również okazja na spotkanie z teatrem. Na scenie przy fontannie wystawiona zostanie m.in. Ala z Alulandii (27.05) - spektakl edukacyjny, pełen piosenek, wierszyków, czarów i tańca. Tego samego dnia we Wrocławiu pojawi się gość specjalny targów – Koziołek Matołek, który przechadzał się będzie między stoiskami, zabawiając dzieci opowieściami z Pacanowa.

ed

Zobacz także