X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Misie chodzą do lekarza

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 11:54
W jednym z łódzki przedszkoli działa dziś "Szpital pluszowego misia". Misie nie boją się lekarzy - dzieci też nie muszą.

Łódzkie przedszkolaki wraz ze studentami Uniwersytetu Medycznego będą "leczyć" pluszowe misie.

Głównym celem zabawy "Szpital pluszowego misia" jest zmniejszenie strachu dziecka przed lekarzem, pobytem w szpitalu czy rutynowymi badaniami. Organizatorem akcji jest łódzki oddział międzynarodowego stowarzyszenie studentów medycyny IFMSA.

Dziś, w piątek, w Światowy Dzień Pluszowego Misia, w jednym z łódzkich przedszkoli zorganizowany zostanie "szpital", którego pacjentami będą pluszowe misie i lalki. W rolę ich opiekunów wcielą się dzieci.  - Swoim maskotkom towarzyszyć będą podczas całego procesu leczenia. Uczestniczyć mają w badaniach pluszaków, a także asystować przy operacji - informują studenci.

Na koniec każdy miś otrzyma pełną "dokumentację lekarską", komplet recept i naklejkę "odważny pacjent".

- Jako przyszłym lekarzom zależy nam, by nasi mali pacjenci czuli się bezpiecznie i dostrzegli w nas przyjaznych im ludzi. Uczymy także dzieci zasad higieny i prawidłowego odżywiania - mówią organizatorzy akcji.

Oprócz tego dzieciaki wysłuchają pogadanki w ramach projektu "W kleszczach kleszczy".
"Szpital pluszowego misia" został zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 74 przy ul. Długosza 28a w Łodzi.

Zobacz także