Polskie Radio Dzieciom

"Jak zostać reporterem?" Mieszamy radiowe dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 13:32
W czasie poprzednich spotkań zastanawialiśmy się, po co nam w radiu ta wyobraźnia. Warto pamiętać, że wyobraźnia to uważność na dźwięki. W radiu służy nam do tego, żeby nie tyle słowami, ale właśnie różnymi efektami dźwiękowymi takimi jak szeleszczenie, trzeszczenie albo wycie wiatru, opowiadać radiowe historie. Bo wtedy dzięki wyobraźni można daną opowieść zobaczyć oczyma wyobraźni.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Vladimir Pisarenko/shutterstock

W tym wydaniu cyklu "Jak zostać reporterem" - Radyjko wyobraźnia, opowiedzieliśmy o tym, że niektóre dźwięki robią żarty naszym uszom. Na przykład taki deszcz. Słyszymy że niby kapie i szumi zwyczajnie, ale jak dodamy do niego inne dźwięki to zauważamy nagle, że to wcale nie jest deszcz, tylko zupełnie coś innego! Co na przykład? Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu nagrania. 

Posłuchaj
04:57 Radyjko Wyobrażnia cz 2 - 29.09 (1).mp3 Mieszamy radiowe dźwięki (Jak zostać reporterem?/Polskie Radio Dzieciom)_29.09.2020.

Audycja: Jak zostać reporterem
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka
Data emisji: 29.09.2020.
Godzina emisji: 15.30.

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców.

Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy.

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ wyobraźnia
Zobacz także
Czytaj także

"Jak zostać reporterem?". Pokonaj tremę i zacznij nagranie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:00
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego cyklu mówiliśmy o dziennikarskiej wrażliwości. W drugiej części porozmawialiśmy o tremie. Tak się bowiem czasem składa, że ta wrażliwość i trema idą ze sobą w parze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać reporterem? "Radyjko wyobraźnia"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 13:17
Wyobraźnia w ujęciu naukowym to umiejętność tworzenia w myślach bodźców odbieranych przez zmysły - takich jak obrazów, dźwięków, zapachów… Czy to istotne? Zapewne.  Albert Einstein - któremu wyobraźni nie można odmówić - powiedział, że jest ona "ważniejsza od wiedzy". A przecież wiedza w połączeniu z wyobraźnią jest  najczęściej podstawą ludzkiej kreatywności!
rozwiń zwiń