X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom uzyskał patronat honorowy MEN

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 07:00
Występ na scenie i udział w uroczystej gali, jest jedną z dwóch głównych nagród jakie Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla laureatów II Konkursu Dziecięcych Talentów. Drugą nagrodą jest nagranie płyty "Głosem dziecka vol.2". Po sukcesie pierwszej edycji konkursu, uroczystym koncercie, wydaniu pierwszego albumu z udziałem finalistów, wiosną tego roku ogłoszona została druga edycja konkursu. Dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu płyty w profesjonalnym studiu i występie na scenie przed publicznością mogą się zgłaszać przesyłając swoje recytacje lub piosenki. Czas na zgłoszenia mija 7 czerwca. 
Victoriia Konys - Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom podczas koncertu finałowego
Victoriia Konys - Laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom podczas koncertu finałowegoFoto: Adrian Zając

Polskie Radio Dzieciom po zeszłorocznym sukcesie wydarzenia, wiosną tego roku ogłosiło II Konkurs Dziecięcych Talentów, by ponownie zaprosić swoich najmłodszych słuchaczy do udziału w wydarzeniu, którego celem jest odkrywanie i promocja utalentowanych dzieci.

Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza. Warunek: wiek do 13. roku życia. – Zależy nam na wspieraniu pasji naszych słuchaczy. Setki zgłoszeń i ogromne zainteresowanie zeszłorocznym wydarzeniem potwierdziły, jak ważne i niezwykle potrzebne jest stworzenie takiej artystycznej przestrzeni, która poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i dostęp do profesjonalnego zaplecza pozwoli na rozwój dziecięcych talentów – mówi Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom. Nagrodą jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty, której wydawcą będzie Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 

Aby przesłać zgłoszenie, należy do 7 czerwca wypełnić elektroniczny formularz dostępny pod tym adresem i załączyć plik audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. 

Młodzi twórcy zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Wyniki I etapu konkursu ogłoszone zostaną na stronie wydarzenia 22 czerwca br. 

W ubiegłym roku spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów. Gościem specjalnym gali finałowej była Natalia Kukulska, zasiadająca również w jury konkursu. Artystce na scenie towarzyszył kompozytor i gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski.

Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy trzy kategorie:

  • piosenka polska
  • dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem)
  • wiersz.

Formularz zgłoszeniowy pod tym adresem aktywny będzie do 7 czerwca, wyniki pierwszego etapu konkursu ogłoszone zostaną 22 czerwca.

Etapy konkursu

I ETAP
03.04. 2020 r. start "II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom”. 
07.06.2020 r. mija termin nadsyłania zgłoszeń
22.06.2020 r. ogłoszenie wyników I etapu konkursu.
II ETAP
Od 15.09. 30.09.2020 r. przesłuchania na żywo wyłonionych przez Jury Uczestników. 
Od 01.10. do 07.10. wyłonienie 20 finalistów.
Grudzień 2020 nagranie płyty i uroczysty koncert laureatów.

Więcej informacji oraz REGULAMIN konkursu znajdują się pod adresem: konkurstalentow.polskieradio.pl

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

22 maja, ukazał się dwupłytowy album "Głosem Dziecka vol. 1", nagrany z udziałem laureatów konkursu z ubiegłego roku, w tym m.in. z Aleksandrą Brzuszkiewicz, Oliwią Golańską, Aleksandrą Kędrą, Stasiem Kukulskim, Massimiliano Peraltą i Erykiem Waszczukiem. Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Zobacz relację z koncertu finałowego I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Drugą nagrodą w Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom jest nagranie płyty z udziałem laureatów konkursu. Wiosną br. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album "Głosem Dziecka", nagrany z udziałem laureatów I edycji konkursu.

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz więcej na temat: DAB+ edukacja
Zobacz także

Czytaj także

"Głosem dziecka". Koncert niezwykłych dzieci i ich gości [zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 10:00
23 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

102 propozycje na czas wolny w 4 ścianach

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 06:00
Kiedy przychodzi taki moment dla dzieci i rodziców, że szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji specjalnie dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń