Polskie Radio Dzieciom

Znamy zwycięzcę konkursu "O czym one mówią"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 10:30
Gminne Przedszkole im. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie jest zwycięską placówką w konkursie "O  one mówią?" Gratulujemy! Wystarczyło posłuchać o czym mówią dzieci, narysować odpowiedź i wysłać ją do redakcji. Nagrodą w konkursie jest radioodbiornik DAB+!
Cyfrowe radio DAB +. Nagroda w konkursie O czym one mówią
Cyfrowe radio DAB +. Nagroda w konkursie "O czym one mówią"Foto: PR

Konkurs "O czym one mówią" skierowany jest do placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, zarówno tych należących do grona Placówek Ambasadorskich Radia Dzieciom jak i tych, które jeszcze do nich nie należą. Jak to możliwe? Wystarczy wysłać prośbę o przyjęcie do grona Placówek Ambasadorskich na adres e-mail: ambasadorzy@polskieradio.pl. 

Posłuchaj
03:23 24.05.21 rozmowa z Gminnym Przedszkolemim. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie.mp3 Rozmowa z przedszkolakami z Gminnego Przedszkola im. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie

 

W tym tygodniu prawidłowej odpowiedzi na zagadkę udzieliły dzieci z Gminnego Przedszkola im. ks. Aleksandra Fedorowicza w Izabelinie. Gratulujemy serdecznie!

Posłuchaj
00:56 [i] 2405 - OCOM - 01 - odpoweidz.mp3 JAK BRZMI ODPOWIEDŹ NA ZAGADKĘ KONKURSOWĄ?_24.05.2021.
 

W każdy poniedziałek o 9.10 na antenie Polskiego Radia Dzieciom ogłaszamy zagadkę. Wystarczy odpowiedzieć  na nią prawidłowo wysyłając odpowiedź w postaci pracy plastycznej. Czas na odpowiedź mija w każdy piątek o 10.00. Każda placówka, która weźmie udział w konkursie ma szansę na wygranie radioodbiornika cyfrowego DAB+. Szczegóły konkursu "O czym one mówią": 

  1. W każdy poniedziałek na antenie Polskiego Radia Dzieciom, tuż po godzinie 9.00 emitujemy dźwiękowe pytanie konkursowe.
  2. Zdaniem młodych uczestników jest udzielenie odpowiedzi w formie ilustracji - rysunku. Technika wykonania pracy jest dowolna.
  3. Zadaniem Placówki Ambasadorskiej jest wykonanie zdjęć ilustracji i wysłanie ich na adres e-mail: oczymonemowia@polskieradio.pl. (Sugerujemy wysłanie 1 wiadomości zawierającej wszystkie prace konkursowe z danej Placówki Ambasadorskiej). Należy także załączyć zgodę na udział dzieci w konkursie (gotowe do wysłania oświadczenie jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu).
  4. Konkurs ogłaszany będzie cyklicznie, w każdy poniedziałek, zaś czas na wysłanie prac konkursowych minie w piątek tego samego tygodnia do godziny 10.00.
  5. Rozwiązanie każdego, cotygodniowego konkursu odbywa się w każdy poniedziałek tuż, przed ogłoszeniem kolejnego. Prace laureatów będą opublikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

 

 >>> ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU<<<

>>>POBIERZ OŚWIADCZENIE<<< 

Więcej informacji znaleźć można na stronie "O czym one mówią"

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Materiały dźwiękowe użyte w konkursie "O czym one mówią" zostały opracowane przez Marzenę Bereściuk Odili-obi.

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Dostępna Internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom! 

Zobacz więcej na temat: O czym one mówią
Zobacz także
Czytaj także

Kto wygrał radioodbiornik DAB+?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 09:05
Znamy zwycięzcę cyklicznej zabawy "O czym one mówią". Jest nim Przedszkole nr 94 "Kraina Słonecznych Marzeń" w Warszawie Wystarczyło posłuchać o czym mówią dzieci, narysować odpowiedź i wysłać ją do redakcji. Placówka ta otrzymuje radioodbiornik DAB+!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozwiązanie zagadki "O czym one mówią"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 11:00
Katolickie przedszkole św. Antoniego w Węgrowie jest zwycięzcą cotygodniowego konkursu "O czym one mówią?". Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej - odpowiedzi na zagadkę dźwiękową. Prawidłowej odpowiedzi udzieliły w tym tygodniu dzieci z katolickiego przedszkola w Węgrowie. Nagrodą w konkursie jest radioodbiorniki DAB+! Nasza zabawa wciąż trwa. 
rozwiń zwiń