Polskie Radio Dzieciom

Zakończył się etap przyjmowania prac w konkursie "Kolorowy piórnik"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2023 12:00
24 września minął termin przysyłania prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do konkursu "Kolorowy piórnik", który zachęca do spojrzenia na szkołę lub przedszkole w nieco bardziej wnikliwy sposób. Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Technika i format są dowolne, ale co ważne - praca musi być wykonana jednym, ulubionym kolorem. Autorzy zwycięskich prac otrzymają zestawy nagród oraz gadżetów Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
Konkurs plastyczny dla dzieci. Nagrody czekają. Polskie Radio Dzieciom zaprasza
Konkurs plastyczny dla dzieci. Nagrody czekają. Polskie Radio Dzieciom zaprasza!Foto: PR

Już po raz czwarty Polskie Radio Dzieciom organizuje konkurs "Kolorowy piórnik". Każdego roku cieszył się on ogromnym zainteresowaniem słuchaczy stacji, dlatego na stałe wpisał się w harmonogram akcji planowanych z myślą o dzieciach w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Dajemy dzieciom możliwość zaobserwowania ciekawych zakamarków i inspirujących miejsc w ich placówkach i wokół nich. Może to być ogród w przedszkolu, kącik czytelniczy albo sala gimnastyczna w szkole lub wiele innych przyjaznych przestrzeni. Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Które miejsce najbardziej sprzyja zabawie lub działaniom kreatywnym czy wyciszeniu? Jakim pasjom uczniowie oddają się na zajęciach dodatkowych? To pytania, które zadajemy w konkursie "Kolorowy piórnik" i zapraszamy dzieci do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wyrażenia tego poprzez pracę plastyczną.

  • Technika i format są dowolne, ale co ważne - praca musi być wykonana jednym kolorem
  • Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat
  • Tematem przewodnim konkursu jest szkoła lub przedszkole i jego wnętrze
  • Sfotografowane prace należy załączyć w formularzu zgłoszeniowym wraz z wypełnionym Oświadczeniem
  • Na prace czekamy do 24 września

NAGRODY

Autorzy zwycięskich prac otrzymają zestawy nagród oraz gadżetów Polskiego Radia Dzieciom.

Aby wysłać pracę konkursową należy wejść na https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy załączając zdjęcie wykonanej pracy oraz oświadczenie. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: zdolności Stworek Potworek
Zobacz także
Czytaj także

Edukacja plastyczna - jak wpływa na rozwój dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 11:20
Aktywność plastyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Mowa tu przede wszystkim o zakresie małej motoryki, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także o uwadze, wyobraźni i kreatywności. Zajęcia plastyczne mają również aspekt poznawczy i wychowawczy oraz walor terapeutyczny. To tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z zajęć plastycznych. Aby czerpać z nich w pełni, ważna jest odpowiednio przeprowadzona edukacja plastyczna – zarówno w szkole, jak i poza nią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować walizkę na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 11:15
Stworek Potworek zaprasza słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Kurs jest przeznaczony dla miłośników podróży i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinna wyglądać walizka na kółkach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mrówka - rysujemy ją ze Stworkiem Potworkiem. Jak? Zobacz animację

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 11:24
Tym razem Stworek Potworek pokaże Wam, jak za pomocą kółka, jajka, czegoś, co kształtem przypomina żarówkę oraz odnóży i czułków, narysować mrówkę.  
rozwiń zwiń