Telekamery 2014. Platynowa dla Andrzeja Turskiego

Telekamery 2014. Platynowa dla Andrzeja Turskiego

Telekamerę 2014 w kategorii prezenter informacyjny, a także specjalną nagrodę Platynową Telekamerę przyznano zmarłemu w grudniu 2013 roku dziennikarzowi radiowemu i telewizyjnemu Andrzejowi Turskiemu. Wyróżnienia odebrała jego córka Urszula Chincz.

Radio to sztuka słuchania. Wspomnienie o Andrzeju Turskim

"Radio to sztuka słuchania". Wspomnienie o Andrzeju Turskim

Ta historia zaczęła się w latach 60. Radio brzmiało wtedy inaczej niż dziś. I nie chodzi o przekazywane treści czy jakość dźwięku. Przede wszystkim o formę i kształt audycji. Większość z nich nie była nadawana na żywo. Zmiana dokonała się na początku lat 70. za sprawą dwóch ludzi. Jednym z nich był Andrzej Turski.

Nie żyje Andrzej Turski

Nie żyje Andrzej Turski

W wieku 70 lat zmarł Andrzej Turski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 1982-83 pełnił funkcję redaktora naczelnego Programu III. - Był moim pierwszym szefem i zawsze pozostanie dla mnie Panem Andrzejem, bo ogromnie go szanowałam - wspominała Grażyna Dobroń.

Andrzej Turski - Pan Radio i człowiek debaty

Andrzej Turski - "Pan Radio" i człowiek debaty

- Rzadko udaje się, by człowiek kojarzony tak bardzo z radiem zmieniał swój nośnik na telewizję i by też sobie znakomicie radził. Programy Andrzeja Turskiego były najlepszymi, jakie w polskiej telewizji pokazywano w ostatnich latach - powiedział Wojciech Jagielski w radiowej Jedynce.