X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Międzynarodowy Kongres Ekumeniczny w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 07:48
Lublin miastem zgody religijnej - to hasło Kongresu, którego obrady rozpoczęły się 29 października w lubelskim zamku.
Audio

Kongres zorganizowano dla upamiętnienia trzech ważnych wydarzeń w historii: 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich (1317), 500-lecia Reformacji (1517) oraz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (1918), w którym od ponad 30 lat aktywnie działa Instytut Ekumeniczny KUL.

Trzydniowe wydarzenie poświęcono poszczególnym denominacjom - katolicyzmowi, prawosławiu oraz protestantyzmowi. Reformacja była tematem ostatniego dnia Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego. W dniu 500-lecia Reformacji naukowcy z całego świata analizowali jej wpływ na współczesny kościół.
Współczesny kościół to wiele wyznań i jeden wspólny mianownik - Chrystus. Kongres zajął się przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelickiego, których współistnienie widoczne jest w historii Lublina i świadczy o ekumenicznym charakterze miasta.

Kongres to także okazja do wspomnienia reformy kościoła, zapoczątkowanej dokładnie 500 lat temu przez niemieckiego duchownego - Marcina Lutra. Nawoływał on do rozmów o stanie Kościoła - głównie na temat odpustów, które sprzedawane traciły wymiar duchowy. Wtedy z Lutrem nie chciano dyskutować. Dziś dialog łączy wszystkie wyznania.

Zobacz więcej na temat: wiara ekumenizm