X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Wrocław ma już logo spotkania Taizé

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 06:01
Bracia z Taizé zaprezentowali logo Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu: krzyż w postaci gołębicy nawiązującej do postaci Ducha Świętego. Na logu znalazł się również element wrocławski.
Audio

Podczas konferencji prasowej zaprezentowane zostało logo spotkania, które zawiera kilka symboli charakterystycznych dla Wrocławia. Jest to znak, który kojarzy się ze wspólnotą z Taizé - krzyż w postaci gołębicy nawiązującej do postaci Ducha Świętego.  Na logotypie znajduje się także woda, która może się kojarzyć z Wrocławiem jako miastem mostów. Na logu znalazł się również element wrocławski. Na literę "W" składa się podwójne V. Ta czcionka jednoznacznie kojarzy się z nazwą stolicy Dolnego Śląska.

Brat Wojtek tłumaczył dziennikarzom, że młodzi ludzie, którzy są zaproszeni do udziału w ESM we Wrocławiu przyjadą, by dzielić się wiarą i odkrywać doświadczenie lokalnego Kościoła. Przypomniał, że tradycją tych spotkań jest to, że młodzi pielgrzymi przyjmowani są przez rodziny i podkreślił, iż jest to pewne wyzwanie. Wyraził jednak nadzieję, że w stolicy Dolnego Śląska nie będzie z tym problemu. W skrócie przedstawił też harmonogram przygotowań do wydarzenia. -  W połowie września rozpoczniemy je w sposób bardzo konkretny. W ekipie przygotowującej będą również bracia z Taizé, młodzi wolontariusze z różnych krajów oraz siostry z dwóch zgromadzeń. W tym czasie będziemy odwiedzać parafie, spotykać się z różnymi ludźmi i zapraszać, by uczestniczyli w spotkaniu również przez fakt przyjęcia młodych w swoich domach - mówił.

Bracia z Taizé przebywać będą we Wrocławiu do Niedzieli Palmowej. W tym czasie będą spotykali się z młodymi, którzy chcieliby się włączyć w organizację spotkania oraz z duszpasterzami, którzy mogliby młodym pomóc w podjęciu tego wyzwania. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć w artykule "Przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych na start".

Wydarzenie odbędzie się od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r.

Zobacz więcej na temat: wiara