X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Doświadczenie dobrych relacji ekumenicznych na Mauritiusie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 06:01
Mauritius kraj położony w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, był ostatnim etapem 31. podróży zagranicznej papieża Franciszka, w trakcie której odwiedził także Mozambik i Madagaskar. Hasłem trwającej zaledwie 9 godzin pielgrzymki były słowa: "Pielgrzym pokoju" i znalazły się w niej także elementy ekumeniczne.
Audio

Podczas wizyty na Mauritiusie Papież spotkał się również z anglikańskim biskupem wyspy Ianem Ernstem, który za kilka tygodni przeniesie się on do Rzymu, gdzie będzie kolejnym stałym przedstawicielem Prymasa Wspólnoty Anglikańskiej przy Stolicy Apostolskiej.


Jak powiedział papieskiej rozgłośni bp Ernst do Watykanu przywiezie doświadczenie dobrych relacji ekumenicznych na Mauritiusie: - Mauritius ma wyjątkowo dobre doświadczenia na polu ekumenicznym w ciągu ostatnich 45 lat, odkąd istnieje komitet ds. ekumenizmu. Jest wiele wspólnych inicjatyw. Oba Kościoły szukają tego, co nas łączy - dodał.

Jak zauważył biskup na wyspie Rodrigues znajduje się liceum prowadzone przez oba Kościoły. Wspólnie prowadzone są tam kursy biblijne i teologiczne. - Ponadto zarówno ja, jak i kard. Piat jesteśmy bardzo wrażliwi na kwestie społeczne w naszym kraju. Wspólnie na przykład wypowiedzieliśmy się na temat aborcji czy handlu narkotykami. Wydajemy wspólne przesłania na Boże Narodzenie. Zachęcamy też do współpracy inne wyznania chrześcijańskie. Współpracujemy na polu edukacji i działalności społecznej - powiedział Ian Ernst.

Zobacz więcej na temat: wiara