X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Światowa Rada Kościołów: Pożary w Amazonii to kryzys międzynarodowy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 06:01
- Pożary w regionie Amazonii powinny być traktowane jak kryzys narodowy i międzynarodowy, podejmujmy wszelkie możliwe środki, by powstrzymać katastrofę i zapobiec temu, by rdzenni mieszkańcy stracili wszystko - mówił sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse Tveit, podczas zwołanego do Genewy spotkania przedstawicieli Kościołów i organizacji ekumenicznych z Brazylii.Udział w nim wzięli także reprezentanci Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych, Światowej Federacji Luterańskiej i ekumenicznej sieci pomocowej Act Alliance.
Audio

Głównym tematem rozmów przy okrągłym stole był wzrost liczby pożarów amazońskich lasów deszczowych w Brazylii i wywołany tym niepokój o środowisko naturalne. Głos zabrał m.in. katolicki biskup Manoel João Francisco, kierujący komisją ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego w konferencji episkopatu Brazylii, który podkreślił, że zagrożenie środowiska nie jest problemem jedynie dla polityków, ale także dla biskupów, gdyż „jesteśmy powołani do troski o osoby poszkodowane, wychodząc naprzeciw ich potrzebom z konkretnymi propozycjami”.

W podobnym duchu głos zabrała Latynoamerykańska Rada Kościołów. W apelu wystosowanym wraz z innymi organizacjami kościelnymi do ONZ, Unii Europejskiej i rządów państw, na których terytorium rozciąga się Amazonia, wezwała do przyjęcia niezbędnych decyzji w celu „powstrzymania deforestacji Amazonii”. Powołała się przy tym na „niepokojące wiadomości docierające bezpośrednio od tamtejszych rolników, autochtonicznych mieszkańców i ruchów społecznych.

Zobacz więcej na temat: wiara