X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Taizé - nowy impuls dla duszpasterstwa młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 06:01
- Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé jest szansą na nowy impuls dla duszpasterstwa młodzieży w naszych wspólnotach parafialnych - zauważa w komunikacie do duchowieństwa i wiernych archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski skierował swoje słowo do archidiecezjan na kilka tygodni przed startem ESM.
Audio

Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. Organizatorzy spodziewają się, że zgromadzi kilkanaście tysięcy młodych z całej Europy, wywodzących się z różnych Kościołów chrześcijańskich. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i podzielenia się doświadczeniem wiary. Jak podkreśla abp Józef Kupny, to spotkanie, a także już przygotowania do niego są szansą na nowy impuls dla duszpasterstwa młodzieży w naszych wspólnotach parafialnych.

- Bardzo pragniemy, aby wszyscy nasi goście znaleźli na te pięć dni nocleg w rodzinach, dlatego zwracam się do mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej o wielkoduszną gościnność i otwarcie Waszych domów dla młodych z całej Europy. Nie potrzeba wiele - wystarczy kawałek podłogi i skromne śniadanie, a dzięki temu prostemu gestowi gościnności będziemy mogli sami doświadczyć coś z Ewangelii - apelował metropolita wrocławski.

Abp Józef Kupny prosił również o zaangażowanie duszpasterzy, wspólnot zakonnych i grup młodzieżowych oraz studenckich w organizację tego dzieła w poszczególnych parafiach. - Pokażmy znowu, jak w 1989 i 1995 roku, gdy już przyjmowaliśmy młodych na spotkaniach Taizé, że Wrocław to miasto spotkań i chrześci­jańskiej otwartości - podkreślił metropolita.


Zobacz więcej na temat: wiara