X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Solidarni z Kościołem Prześladowanym

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 06:01
Przed Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbyła się modlitwa ekumeniczna. Przedstawiciele różnych wspólnot przybliżali najpierw sytuację w krajach, gdzie chrześcijanie są najbardziej prześladowani. A potem wszyscy powierzali ich Panu Bogu.
Audio

- On zaprasza nas, żeby nasze serca były blisko Jego serca, bo dzięki temu są wrażliwe na to, co się dzieje. Nie możemy nie odpowiedzieć na wołanie Pana Boga o to, żebyśmy stanęli razem i modlili się za tych, którzy czasem oddają swoje życie ze względu na Jezusa - powiedział Stefan Mitas z Inicjatywy Missio, która zorganizowała spotkanie razem z Open Doors, parafią ewangelicko-augsburską i Kościołem zielonoświątkowym oraz katolickimi wspólnotami Szekinah i Samarytanie.

Zwykle kiedy mówimy o prześladowaniach wyznawców Chrystusa padają liczby uzmysławiające nam ich skalę. Jak informuje międzynarodowa organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, rocznie za wiarę ginie 105 tysięcy chrześcijan. To znaczy, że statystycznie co 5 minut. 200 milionów jest brutalnie prześladowanych, a 350 milionów poddawanych różnym formom dyskryminacji.

Te liczby robią wrażenie, a jeszcze bardziej poruszają, kiedy słuchamy świadectw tych, których te statystyki dotyczą. Przedstawiciel Open Doors, międzynarodowej i międzywyznaniowej organizacji pomagającej prześladowanym, opowiadał w Gliwicach o sytuacji w Korei Północnej.

XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypomina nam o dramatycznej sytuacji w Sudanie Południowym, gdzie wg najnowszego raportu ONZ ponad połowa mieszkańców, czyli 7 mln ludzi, głoduje. Kilka dni później, 17 listopada, w związku z Międzynarodowym Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół, Open Doors przypomni o cierpieniu chrześcijan w Chinach i Nigerii.

Zobacz więcej na temat: wiara