X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

XII Ekumeniczny Maraton Biblijny

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 06:01
Już po raz dwunasty odbył się bielski Ekumeniczny Maraton Biblijny. Wzięli w nim udział słuchacze i lektorzy: przedstawiciele różnych religii i wyznań, narodowości, zawodów i stanów. Wszystkich witał dyrektor Bogdan Kocurek, a nad prezentacjami kolejnych uczestników czuwali: ks. Piotr Bączek i red. Miriam Arbter-Korczyńska.
Audio

Wprowadzając w lekturę, bp Roman Pindel podkreślał, że niezależnie od ilości ksiąg, które składają się na Biblię w różnych wyznaniach, ludzi, którzy ją czytają, łączy wiara, że nie ma lepszego sposobu poznania Pana Boga. - Łączy nas także wiara, że czytamy Księgę, którą Bóg przekazał ludowi przez Mojżesza, Dawida, Izajasza, apostołów - dodawał bp Pindel.

Z kolei bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, wskazywał na ciągłą aktualność Bożego słowa. Jako pierwsi fragmenty Księgi Jozuego, do której w tym roku sięgnęli organizatorzy odczytali księża biskupi.

Wśród lektorów czytających po polsku, czesku, ukraińsku lub alfabetem Braille'a byli też. m.in. bp senior Paweł Anweiler, ks. prof. Józef Budniak, poseł Przemysław Drabek, prezydent Jarosław Klimaszewski, starosta Andrzej Płonka, Dorota Wiewióra z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz naukowcy.

Zobacz więcej na temat: wiara