X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Odbudować i kościół i meczet - "aby nie rozczarować Boga"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 06:01
Etiopski duchowny prawosławny, Abba Aklilemariyam Komos, zbiera fundusze na odbudowę kościoła oraz meczetu w miasteczku Lange na obszarze Wschodniego Hararge w regionie Oromia. Uważa, że odbudowanie jedynie kościoła, przy jednoczesnym zignorowaniu meczetu „rozczarowałoby Boga”.Zarówno kościół i meczet w Lange popadły w ruinę, a miejscowe wspólnoty, chrześcijańska i muzułmańska nie mają środków na remont swoich świątyń.
Audio

Abba Aklilemariyam Komos na pomysł pomocy mieszkańcom Lange wpadł w roku 2015, podczas wizyty w miejscowości, kiedy zobaczył w jakim stanie jest tamtejszy kościół. Jego uwadze, nie uszedł też miejscowy meczet. Jakiś czas po rozpoczęciu zbiórki na odbudowę chrześcijańskiej świątyni, postanowił, że planem odbudowy powinien objąć również sąsiadujący meczet. W ten sposób, chce umacniać pomosty pomiędzy wyznawcami obu religii.

- Gdybym tylko zbierał fundusze na budowę mojego kościoła, gdy tymczasem meczet moich muzułmańskich braci jest w tej samej sytuacji, rozczarowałbym Boga. Nasza wiara jest inna, ale nie nasza miłość - tłumaczył duchowny, który aby pozyskać fundusze na meczet dotarł do m.in. przywódców Najwyższej Rady ds. Islamu w Etiopii, aby poręczyli za niego w meczetach w stolicy Addis Abebie.

Pieniądze na meczet zaczął zbierać w październiku 2018 roku. Po raz pierwszy było to w meczecie Nur w Addis Abebie. - W ciągu niespełna dwóch miesięcy zebraliśmy ponad 200 000 etiopskich birr (ok. 6200 $)- powiedział w wywiadzie dla BBC. Obecnie prace nad budową kościoła i meczetu trwają równolegle.

Zobacz więcej na temat: wiara