Ekumenia

Wystawa 500 lat Reformacji w Wittenberdze

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 08:00
W Wittenberdze, mieście Marcina Lutra, zakończyła się  wystawa „Luteranie w Polsce” , będąca częścią Światowej Wystawy Reformacji "Wrota Wolności"
Audio
  • 24.09.17 Anna Wrzesińska o wystawie "Luteranie w Polsce" w Wittenberdze
Światowa Wystawa w Wittenberdze  Luteranie w Polsce
Światowa Wystawa w Wittenberdze – Luteranie w PolsceFoto: luter2017.pl

Brały w niej udział różne Kościoły z całego świata, międzynarodowe instytucje i organizacje, które postanowiły przedstawić swój współczesny pogląd na Reformację. Wystawa odbywała się na terenie całego miasta, w tzw. siedmiu bramach, a każda z nich dotyczy innego tematu: duchowości, młodzieży, pokoju, sprawiedliwości i integralności stworzenia, globalizacji, kultury, ekumenizmu i religii.

O wystawie na temat polskich luteran mówiła Anna Wrzesińska, z sekretariatu biskupa Kościoła Jerzegoo Samca:

„Za pomocą słów, obrazów i interaktywnych zadań chcieliśmy przybliżyć zwiedzającym Polskę z jej historią, kulturą i dziedzictwem. Opowiadaliśmy także o znanych polskich luteranach, zachęcaliśmy  do zadawania pytań, ale także prosiliśmy o sugestie i pomysły dotyczące dalszego funkcjonowania Kościoła.”

„Wystawa przygotowywana  w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim została przez Niemców dobrze przyjęta – mówił Alexander Stokowski , jej współorganizator ze strony niemieckiej – wielu zwiedzających nie wiedziało, ze w Polsce mieszkają luteranie”.

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Date emisji: 24.09.17

Godzina emisji: 00:10


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24