Section08 - artykułowa

Ania Wyszkoni

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 26.05.2014
Ania Wyszkoni
foto: mat. promocyjne, Marlena Bielińska

Ania Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień, m.in. sześć złotych i platynowych płyt. W tym roku obchodzi 18-lecie działalności artystycznej.

W 2009 roku Ania wydała swój pierwszy solowy album pt. "Pan i pani", z którego pochodzą m.in. Przeboje: "Czy ten pan i pani" (srebrna premiera w Opolu 2009), "Z ciszą pośród czterech ścian" oraz nagrodzony Superjedynką za przebój roku 2011 "Wiem, że jesteś tam". Pierwszy solowy album Ani uzyskał status platynowej płyty. Drugi już zdążył pokryć się "złotem".

Drugi solowy album Ani Wyszkoni nosi tytuł "Życie jest w porządku" i pochodzą z niego przeboje: "Zapytaj mnie o to, kochany" i "W całość ułożysz mnie". W październiku 2013 roku ukazał się nowy album nieżyjącego już Marka Jackowskiego, na którym Ania Wyszkoni śpiewa dwie piosenki. Duet z Markiem Jackowskim, "Odnajdziemy się" był singlem promującym ten krążek.

W maju 2014 roku artystka wydała platynową edycję albumu "Życie jest w porządku" z czterema premierowymi utworami autorstwa m.in. Seweryna Krajewskiego, Roberta Gawlińskiego i Jacka Cygana. Płytę promuje piosenka "Na cześć wariata".

Koncerty Ani Wyszkoni są eleganckie, a jednocześnie widowiskowe i pełne energii. Podczas koncertów towarzyszy Ani 7-osobowy zespół znanych i doświadczonych muzyków, m/in. legendarny polski gitarzysta, Marek Raduli.