Section08 - artykułowa

Wilki

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 26.05.2014
Wilki
Wilki, foto: mat. promocyjne

Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky"...

W latach 90-tych cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą, która przyniosła m. in. hity "O sobie samym" i "Nie stało się nic".

W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki "Baśka" oraz "Urke" nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. "Bohema", "Love Story", "Słońce pokonał cień", "Here I am", „Na zawsze i na wieczność” - to tylko niektóre z hitów zespołu.

W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live - kolejna Złota Płyta w historii zespołu.

W 2012 roku ukazał się album "Światło i mrok" z rockowym brzmieniem i mistycznymi tekstami. Singiel "Czystego serca" promujący krążek znalazł się na najwyższych pozycjach list przebojów.

Zespół wciąż intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności, a zwłaszcza kobiet w każdym przedziale wiekowym :-)Koncert Wilków to wspaniałe półtoragodzinne show wypełnione utworami, które publiczność zna i chętnie śpiewa z Robertem Gawlińskim. Całość dopełnia profesjonalna oprawa świetlna i doskonałe brzmienie.