Section08 - artykułowa

Singin’ Birds

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 28.05.2014
Singin Birds
Singin' Birds, foto: mat. promocyjne

Singin’ Birds to zespół, który tchnie nowe życie w perełki muzyczne, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodaje nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów, a także tworzy swoje własne, niepowtarzalne piosenki. Od początku inspirował ich styl retro z lat 50 oraz muzyka amerykańska z I poł. XX wieku, a w szczególności zespół Andrews Sisters.

Zadebiutowali na szklanych ekranach w marcu 2012 roku biorąc udział jako gość muzyczny w programie Jaka to melodia. Na początku 2013 roku Singin’ Birds postanowiło skorzystać z szansy pokazania się szerszej publiczności w Must Be The Music. Ich wykonanie piosenki „Moves Like Jagger” zebrało wysokie recenzje od jurorów, przypadając do gustu również widzom.

W tym samym czasie Singin’ Birds nakręciło swój pierwszy teledysk do utworu „Wojna Domowa”.

W maju 2013 roku, po ostrej selekcji zgłoszeń, dokonanej przez samą Marylę Rodowicz, zespół zakwalifikował się do finału opolskich „Debiutów”. 14 czerwca Singin’ Birds wystąpiło w opolskim amfiteatrze podczas 50. KFPP w Opolu z towarzyszeniem Big-Bandu Tomka Szymusia.

W tym samym roku, na przełomie lipca i sierpnia, zespół nagrał swoją debiutancką płytę, na której znalazły się ich aranżacje wielkich przebojów oraz własne piosenki, inspirowane stylem retro – m.in. „Mr. Bassman” – utwór, do którego tekst napisał słynny dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński. Płyta „Niech tak zostanie” ukazała się 5 listopada 2013 roku nakładem wytwórni Pomaton/Parlophone Music. W maju 2014 roku zespół wypuścił kolejny singel „Wenusjanki”.

Singin’ Birds tworzą Joanna Czarkowska, Dominika Dulny, Dominika Kasprzycka – Gałczyńska, Marcin Piękos, Marcel Piszczorowicz i Jacek Kaliszewski.

  • Zobacz więcej na temat: