Section08 - artykułowa

Agnieszka Chylińska

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 26.05.2014

Każdy fan muzyki rozrywkowej w Polsce kojarzy Jej nazwisko. Każdy sympatyk najlepszych programów talent show nie może Jej nie znać. Czujny poszukiwacz dobrych książek dla dzieci zna doskonale bohaterów Jej książek. Agnieszka Chylińska, bo o Niej mowa od momentu swojego debiutu, który miał miejsce 20 lat temu po dziś dzień fascynuje, zachwyca, intryguje i niezmiennie od lat budzi ogromne emocje wśród wszystkich tych, którzy interesują się popkulturą. Rozpoczynała jako osiemnastoletnia zbuntowana rokmenka w legendarnym zespole O.N.A. z którym nagrała 6 płyt. Każda z nich pokryła się kolejno złotem i platyną. Autorka tekstów do najsłynniejszych polskich ballad, takich jak "Kiedy powiem sobie dość", czy też "Drzwi."

Z powodzeniem od lat realizująca solowe projekty. Jej solowy album "Modern Rocking" z 2009 roku ze sztandarową piosenką "Nie mogę Cię zapomnieć" udowodnił, że publiczność ma do czynienia z Artystką uniwersalną, wszechstronną, wymykającą się ciasnej definicji stylu czy trendu. Agnieszka Chylińska jest też przewodniczącą jury najpopularniejszego programu z rodzaju talent szoł w polskiej telewizji. Mowa o nagradzanym wieloma statuetkami MAM TALENT. Kiedy Chylińska wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci pt ZEZIA i GILER, jej nakład przekroczył 100 tysięcy egzemplarzy i wyczerpał się w pierwszych tygodniach sprzedaży.

Ale Agnieszka Chylińska nie ustaje w poszukiwaniu nowych form artystycznej ekspresji. Dzisiaj trudno jest przewidzieć jaka będzie kolejna artystyczna odsłona Agnieszki Chylińskiej. Jedno wszyscy wiedzą na pewno. Każda propozycja muzyczna artystki budzi zainteresowanie krytyki i nigdy nie przechodzi bez echa. Agnieszka Chylińska dzisiaj to jedna z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych wokalistek. Budząca kontrowersje, kochana lub nienawidzona, ale zawsze budząca emocje energiczna artystka prywatnie jest mężatką i mamą trójki dzieci.

  • Zobacz więcej na temat: