Section08 - artykułowa

KOMBI Łosowski na trasie Lata z Radiem: od "Tańca w słońcu" po "Jaki jest wolności smak?"

Jedynka
Tomasz Jaremczak 23.06.2014
Sławomir Łosowski na konferencji zapowiadającej Lato z Radiem 2014
Sławomir Łosowski na konferencji zapowiadającej Lato z Radiem 2014, foto: M.Borawska/Polskie Radio

Z pierwszymi koncertami grupa wystąpi już 28 czerwca w Uniejowie. Podczas konferencji inauguracyjnej Sławomir Łosowski zdradził, z jakim repertuarem zagra w dziesięciu polskich miastach.

Zespół tworzą Sławomir Łosowski, jego syn Tomek, który jest perkusistą oraz wokalista Zbigniew Fil. Na koncertach wykonują zarówno znane przeboje zespołu Kombi, jak i swoje nowe kompozycje. - Na trasie Lata z Radiem zagramy przede wszystkim nasze największe hity, bo tego oczekuje publiczność - powiedział Sławomir Łosowski w rozmowie redakcją portalu PolskieRadio.pl.

LATO z RADIEM 2014 - koncerty, gwiazdy, konkursy, audycje >>>

Klawiszowiec jest kompozytorem największych przebojów Kombi m.in.: "Słodkiego miłego życia", "Kochać cię - za późno", "Nie ma zysku", "Przytul mnie", "Wspomnienia z pleneru", "Taniec w słońcu”, "Za ciosem cios" i "Nietykalni" . Stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie zespołu. Do dziś modyfikuje fabryczne syntezatory w poszukiwaniu własnych dźwięków, a do pracy korzysta również z komputera Atari ST. - Nasze koncerty to będzie godzinny wyciąg z moich najważniejszych kompozycji od pierwszych instrumentalnych utworów jak "Taniec w słońcu" - dodał artysta.

Lato z Radiem 2014 na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Zespół przygotowuje nowy album, który wyda jeszcze w tym roku. - Na trasie Lata z Radiem zagramy też kilka najnowszych utworów, w tym premierowy "Jaki jest wolności smak? - zapewnił muzyk. Inspiracją do napisania tej piosenki były wydarzenia na Ukrainie i 25-lecie polskiej niepodległości.

Rusza Lato z Radiem 2014 - fotorelacja z konferencji inauguracyjnej >>>

Na tegorocznej trasie Lata z Radiem zawitamy do miejscowości: Uniejów, Sieraków, Tarnowo Podgórne, Żnin, Białkę Tatrzańską, Jastrzębie-Zdrój, Przysuchę, Tarnobrzeg, Wałcz, Stegnę, Turek, Drezdenko, Ustkę, Krynicę Morską, Płock, Szczytno, Nowe Miasto Lubawskie, Ostrołękę, Kalisz i Gniezno. Na wszystkie koncerty - wstęp wolny!

tj/asz