Section08 - artykułowa

Od foki do pszczoły - pierwsze "Lato z Radiem" zawitało do Doliny Charlotty

Jedynka
Agnieszka Szałowska 21.06.2014
Pierwsza audycja Lata z Radiem w Dolinie Charlotty. Z pszczołami
Pierwsza audycja "Lata z Radiem" w Dolinie Charlotty. Z pszczołami!, foto: Redakcja Lata z Radiem

Dolina Charlotty to miejsce, w którym - razem z fokami - zakończyliśmy Lato z Radiem 2013. Podczas pierwszej tegorocznej odsłony letniej audycji Jedynki zabraliśmy tam naszą nową maskotkę - pszczołę. Ale nie tylko zwierzęta były bohaterami naszej plenerowej audycji.

43. edycję "Lata z Radiem" rozpoczęliśmy oczywiście - zgodnie z tradycją - pierwszego dnia lata sygnałem "Polki Dziadek" .

Od razu na naszych społecznościowych profilach pojawiły się radosne wpisy: "w końcu lato, w końcu audycja, na którą tyle się czekało, i w końcu koncerty. Udanego lata życzę wszystkim i niezapomnianych chwil z LzR"; "dzień dobry, moje kochane Lato z Radiem"; "witam wszystkich stałych sluchaczy, jak i tych, ktorzy przyłączają się do pięknej audycji LzR... Kocham to Radio"; "już prawie 24 lata słucham Lata z Radiem, a dzisiaj pierwszy raz usłyszał je mój synek".

LATO z RADIEM 2014 - koncerty, gwiazdy, konkursy, audycje >>>

Słuchaczy Jedynki i Lata z Radiem przywitali w pierwszej audycji jej prowadzący: Karolina Rożej, Małgorzata Raducha i Roman Czejarek, a także młode foczki: Stieg i Ziingo, które w zeszłym roku eskortowaliśmy do fokarium w Dolinie Charlotty .

Każda
Każda z fok ma swój znak, do którego podpływa podczas karmienia: niebieski trójkąt - Piotrek, czerwona gwiazdka - Ziingo, zielony kwadrat - Wiking, czarny krzyżyk - Marcel oraz żółte kółko - Stieg. Fot. redakcja Lata z Radiem

Ich opiekunowie Barbara Poradowska i Piotr Turowski zapewniają, że cztery młode foczki - bo w tym samym czasie, co "jedynkowe" maluchy, do stada dołączyli także Piotrek i Marcel - już się zaaklimatyzowały, dobrze sobie radzą i pilnie uczą się nowych komend. - Chyba nawet polubiły muzykę. Gdy coś leci w tle, można zauważyć, jak bujają się w rytm muzyki - zapewnia Turowski. A w Dolinie Charlotty muzyki nie brakuje, można tu usłyszeć nawet solidnego rocka. Tak będzie już 4 i 5 lipca, gdy na 8. Festiwalu Gwiazd Rocka zagrają Bob Dylan , Ian Anderson (Jethro Tull) i Fish.

Lato z Radiem 2014 na oficjalnym kanale Polskiego Radia w serwisie YouTube >>>

Natomiast w czasie najazdu "Lata z Radiem" w Dolinie Charlotty rządził pop - wystąpiły tam m.in. Sandra i Jennifer Rush oraz... barbecue. - Witamy w świecie 7 minut i mężczyzn, którzy lubią igrać z ogniem - mówili z uśmiechem Karolina Rożej i Roman Czejarek, komentując Mistrzostwa Europy i Polski BBQ.

Czym różni się barbecue od grilla? Jak przebiegały zawody i czym może pochwalić się Polska? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz/pj)