Section08 - artykułowa

Golec uOrkiestra: koncerty Lata z Radiem to gwarancja jakości

Jedynka
Tomasz Jaremczak 26.06.2014
Łukasz i Paweł Golec na konferencji przed trasą Lata z Radiem
Łukasz i Paweł Golec na konferencji przed trasą Lata z Radiem, foto: M.Borawska/Polskie Radio

- Różne radia organizują wakacyjne trasy, ale koncerty radiowej Jedynki mają swoją renomę. Wiadomo, że jest porządna produkcja oraz technika i wszystko dopięte na ostatni guzik - powiedział Łukasz Golec.

Już w najbliższą niedzielę, razem ze swoim bratem Pawłem, da koncert w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem. 29 czerwca na letniej scenie radiowej Jedynki w Sierakowie wystąpią też Afromental oraz KOMBI Łosowski.

KOMBI Łosowski na trasie Lata z Radiem >>>

Golec uOrkiestra grali już w przeszłości w Lecie z Radiem. Jak wspominali, za każdym razem były to piękne koncerty, z charakterem i klimatem. - Daje to dodatkowego kopa. Trzeba się spiąć, żeby wszystko wyszło jak najlepiej - tłumaczył Łukasz Golec.

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie, którzy zawojowali muzyczną scenę już swoją pierwszą płytą pt. „Golec uOrkiestra 1”. Do dziś sprzedali kilka milionów płyt. Są m.in. laureatami "SuperJedynek" festiwalu w Opolu w kategorii "Zespół Roku”, dwóch telewizyjnych "Wiktorów” w kategoriach "Odkrycie Roku", oraz "Najpopularniejszy Artysta”, zdobyli też dwa  "Fryderyki". Ich sukcesem zakończył się też ubiegłoroczny, jubileuszowy 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W konkursie Super Premier za piosenkę "Młody maj" zespół otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody tego konkursu, w tym nagrodę główną - Super Premierę 2013.

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - Opole 2014 z Jedynką >>>

/

 

Obecnie zespół świętuje 15-lecie istnienia. Z tej okazji ukazał się nowy, dwupłytowy album pt. "The best of Golec uOrkiestra". Na koncercie Lata z Radiem w Sierakowie bracia wystąpią z numerami z tego albumu. - Zagramy m.in. "Ściernisko", "Słodycze", "Pędzą konie", "Kto się ceni", "Młody maj" - wyliczał Paweł Golec. Nie zabraknie też utworu "Lornetka", który w konkursie radiowej Jedynki został wybrany utworem 25-lecia.

Pierwsze koncerty tegorocznej trasy Lata z Radiem już w najbliższy weekend 28-29 czerwca . W Uniejowie i Sierakowie zagrają KOMBI Łosowski, Hey, Maryla Rodowicz, Afromental i Golec uOrkiestra.

tj