Section08 - artykułowa

Lato z Radiem w Uniejowie. Koncerty, magia, termy i średniowieczne klimaty

Jedynka
Tomasz Jaremczak 28.06.2014
Bogdan Sawicki, Karolina Rożej, Maciej Pol i Roman Czejarek w Uniejowie
Bogdan Sawicki, Karolina Rożej, Maciej Pol i Roman Czejarek w Uniejowie, foto: Redakcja Lata z Radiem

Uniejów to niezwykłe miejsce na mapie Polski. Malowniczo położone w dolinie rzeki Warty zaprasza wszystkich, którzy w atmosferze relaksu i zabawy chcą spędzić czas i zregenerować swoje siły.

Dziś odbędzie się tam pierwszy koncert w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem.  Na scenie ustawionej na boisku przy termach zagrają KOMBI Łosowski , Hey oraz Maryla Rodowicz .

KOMBI Łosowski na trasie Lata z Radiem >>>

Startujemy o godz. 16.00. Imprezę poprowadzi Bogdan Sawicki , a gospodarzami studia plenerowego radiowej Jedynki będą Karolina Rożej i Roman Czejarek. Od pierwszej minuty publiczność zaczaruje Maciej Pol.

- Przedstawię na pewno numer z przecięciem osoby na pół, a Bogdan Sawicki zostanie teleportowany ze sceny do studia Lata z Radiem w Warszawie - ujawnił iluzjonista w rozmowie z Romanem Czejarkiem i Karoliną Rożej. - Przygotowaliśmy godzinny program dla dzieci, oraz dwa wejścia między gwiazdami koncertu  później - dodał.

Wszystko będzie można zobaczyć w internecie. Transmisja wideo z koncertu na stronie Jedynki oraz  latozradiem.pl .

Największą atrakcją Uniejowa są gorące lecznicze solanki. Miasto w 2012 roku otrzymało status uzdrowiska. Tamtejsze wody termalne zawierają bogactwo składników mineralnych takich jak: siarka, fluor, jod, kwas metakrzemowy i radon, których stężenie jest większe niż w wodzie morskiej.Uniejowska solanka ma dobroczynny wpływ na leczenie chorób skóry, stawów oraz pomaga w rehabilitacji po zabiegach operacyjnych narządów ruchu.

Uniejów to też miejsce w którym historia w sposób szczególny łączy się ze współczesnością. Miasto otrzymało prawa miejskie w XIII wieku. Dzisiaj o bogatej historii przypominają zabytki w tym m.in. wzniesione w XIV w. Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz gotycki kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Miasto posiada również rozbudowaną bazę kulturalną. Na terenie gminy działają stowarzyszenia zajmujące się działalnością historyczną, kulturalną oraz  sportową. Gmina Uniejów przygotowuje corocznie bogaty kalendarz imprez. Największe z nich to: Ogólnopolski Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej, Dni Uniejowa, Ogólnopolskie Dni Wody, Turniej Rycerski oraz  Jarmark Średniowieczny.

 

/

Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza nie tylko na weekendowe koncerty, ale również do codziennego słuchania audycji "Lato z Radiem" – od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00.

Słuchaczy ucieszą z pewnością nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" . Pierwszy z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany od 16.00 do 23.00 w soboty i niedziele, który poprowadzą Maria Szabłowska i Zbigniew Krajewski oraz debiutująca w radiowej Jedynce Małgorzata Kościelniak . Natomiast "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" pojawiać się będzie na antenie w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00.

Przeboje Lata z Radiem do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

tj