Section08 - artykułowa

Tarnobrzeg - jedyne miasto w Polsce, które ma Półwysep Lata z Radiem

Jedynka
Agnieszka Szałowska 20.07.2014
To tutaj - na półwyspie nad Jeziorem Tarnobrzeskim - w 2013 roku na koncercie Lata z Radiem bawiło się aż 45 tysięcy osób.
To tutaj - na półwyspie nad Jeziorem Tarnobrzeskim - w 2013 roku na koncercie Lata z Radiem bawiło się aż 45 tysięcy osób., foto: Redakcja Lata z Radiem

- Nigdy na tym półwyspie nie organizowaliśmy masowych imprez plenerowych. Dopiero trzy lata temu dzielna i bardzo kreatywna załoga Lata z Radiem postawiła na nim swoja stopę - powiedział Prezydent Miasta Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Uroczyste odsłonięcie tablicy informującej o tym, że półwysep nad Jeziorem Tarnobrzeskim nosi miano Lata z Radiem, odbyło się w niedzielę po godz. 16.00 podczas koncertu, na którym wystąpią Kombi Łosowski, Zakopower i Lady Pank.

Co roku koncerty Lata z Radiem w Tarnobrzegu frekwencja bije rekordy. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już dziś wieczorem, a wszyscy, którzy nie dotrą do miasta, mogą oglądać koncert na stronie latozradiem.pl.

LATO z RADIEM 2014 - koncerty, gwiazdy, konkursy, audycje >>>

Tarnobrzeg leży na prawym brzegu Wisły, w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Założony w 1593 roku przez rodzinę Tarnowskich, był ośrodkiem handlu i rzemiosła. W latach świetności przemysłu siarkowego, nazywany stolicą polskiej siarki, dziś to jedno z głównych miast Podkarpacia. Specjalna Strefa Ekonomiczna – najmłodsza i najlepiej rozwijająca się w Polsce . Powstający Park Przemysłowo-Technologiczny i atrakcyjne tereny inwestycyjne – to tylko kilka atutów miasta.

Prawie 500 hektarów wody, 40 metrów głębokości i doskonałe warunki do żeglarstwa, windsurfingu i innych sportów wodnych – to Jezioro Tarnobrzeskie powstałe w miejscu dawnej kopalni siarki. To unikatowe na skalę światową przedsięwzięcie zaczyna przynosić efekty. Jezioro gości uczestników dorocznych regat żeglarskich i zawodów windsurfingowych towarzyszących festiwalowi szantowemu. Warto podkreślić, że jezioro ma niezwykle czystą i przejrzystą wodę, sprzyjającą zarybianiu - dlatego jest także atrakcją dla płetwonurków i wędkarzy.

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz)