Section08 - artykułowa

Pisarz-widmo ujawnia kulisy zawodu. Pisała książkę o prof. Lwie-Starowiczu

Jedynka
Tomasz Owsiński 30.07.2014
Pisarz-widmo ujawnia kulisy zawodu. Pisała książkę o prof. Lwie-Starowiczu
foto: Glow Images/East News

- Praca ghostwritera zbliżona jest do pracy dziennikarza - mówi Dominika Buczak, która współpracowała przy autobiografii prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. - Pan profesor dał swoją wiedzę, a ja wpuściłam w to trochę powietrza - dodała.

Jak wygląda praca ghostwritera? - Gość "Lata z Radiem" przyznała, że to wydawnictwo skontaktowało się z nią i ustaliło wszelkie szczegóły dotyczące napisania książki. - Dostałam część materiałów, które miały tworzyć tę książkę, ale później okazało się, że będzie trzeba jeszcze dopytać profesora. Zamykaliśmy się na sesjach, wyciągałam dyktafon, potem to spisywałam, redagowałam i wysyłałam. Pan profesor wszystko oglądał na samym końcu - podkreśliła.

Dominika Buczak powiedziała, że są ghostwriterzy, których udział w powstawaniu książki utrzymywany jest w tajemnicy. - W moim przypadku tak nie było, to jawna sprawa, dlatego mogłam tu przyjść - zauważyła.

Dziennikarka podkreśliła, że zawsze ma mozliwość napisanie książki bez ujawniania swojego nazwiska. Jednocześnie dodała, że chciałaby uniknąć pisania o czymś nieciekawym.

/

Podczas pracy z profesorem dowiedziałam się o wielu interesujących sprawach - przyznała Buczak. - Profesor prowadził terapie przy pomocy hipnozy. Okazało się, że to jedna z metod psychoterapii. Jego przyjaciółki wprowadzane w stan hipnozy łatwiej przechodziły poród - dodała.

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

Rozmawiał Roman Czejarek.

to/ag