Section08 - artykułowa

Myślisz: wakacje nad polskim morzem, mówisz: Ustka

Jedynka
Piotr Grabka 09.08.2014
Ustka
Ustka, foto: Redakcja Lata z Radiem

To miejscowość z ponad stuletnimi domkami rybackimi, tętniącą życiem przez całą dobę promenadą i łagodnym mikroklimatem. Jednego z najbardziej znanych i najmodniejszych polskich kąpielisk, jakim jest Ustka, nie mogło zabraknąć na trasie "Lata z Radiem" 2014.

Z perspektywy miejscowego Bulwaru Nadmorskiego atrakcje miasta i gminy Ustka przybliżali słuchaczom Karolina Rożej i Roman Czejarek.

Przede wszystkim należy wspomnieć o pięknej, piaszczystej plaży, czystej wodzie, wielu atrakcjach turystycznych oraz bogatej bazie noclegowej i gastronomicznej, która czeka na przyjezdnych.

Dzięki leczniczym właściwościom klimatu Ustka posiada status uzdrowiska. Wysoki poziom usług turystycznych i sanatoryjnych, duża liczba dni słonecznych w roku i liczne imprezy letnie sprawiają, iż jest to popularny kurort wypoczynkowo – zdrowotny oraz wakacyjny nie tylko dla całych rodzin, ale też dla młodych i aktywnych. Morskie powietrze z mnóstwem jodu i nutką sosnowego aromatu wspomagają leczenie chorób dróg oddechowych, nadczynności tarczycy, chorób serca i alergii.

/Ustecki port dzieli szeroką, drobnoziarnistą plażę na wschodnią – pełną atrakcji i rozrywek oraz zachodnią – zdecydowanie spokojniejszą. Okoliczne lasy sprzyjają spacerom i wycieczkom rowerowym po specjalnie przygotowanych szlakach. W czasie pobytu w Ustce każdy może poznać smak prawdziwej morskiej przygody. Z portu wyruszają liczne statki wycieczkowe, a dla poszukiwaczy mocnych wrażeń organizowane są całodzienne połowy ryb na otwartym morzu. Ustka to również raj dla żeglarzy i poszukiwaczy bursztynu.

Od kilku lat władze Ustki przywracają historyczny blask starej części kurortu. Projekt rewitalizacji usteckiej starówki zakłada przywrócenie pierwotnej formy architektonicznej historycznym budynkom tak, aby swoim charakterem nawiązywały do zabudowy przedwojennej osady rybackiej. W efekcie Ustka pięknieje z roku na rok, co zgodnie potwierdzają odwiedzający kurort turyści.

Ustka to nie tylko piękna plaża, tętniąca życiem promenada i naturalne walory uzdrowiskowe. W mieście znajduje się także pierwsze w Polsce Muzeum Chleba – unikalne miejsce, gdzie zapach historii miesza się z zapachem pieczywa. Turyści mogą również zwiedzić Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Minerałów, Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej i latarnię morską. Jedną z największych atrakcji jest także znajdujący się po zachodniej stronie kanału park spotkań z historią – "Twierdza Ustka”.

W powszechnej opinii Ustka posiada swój magiczny, niepowtarzalny klimat, który sprawia, że każdy turysta, który choć raz odwiedzi to miasto, chce wracać tu ponownie.

W sobotę 9 sierpnia w Ustce swój kolejny przystanek ma trasa "Lata z Radiem" 2014. Na miejscowym Stadionie sportowym wystąpią Brathanki, Piersi i Perfect.

materiały promocyjne/pg/kd