Section08 - artykułowa

Wielkie grzybobranie z okazji 90-lecia Lasów Państwowych

Jedynka
Piotr Grabka 13.09.2014

- Będzie to już nasze 12. spotkanie z lokalną społecznością, ale nie tylko. Często przyjeżdżają tu również telewizja i radiowa Jedynka. Grzybobranie to efekt doskonałej współpracy na linii samorząd terytorialny - Nadleśnictwo Wyszków - mówił w "Lecie z Radiem" nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski.

Grzybobranie w lasach Puszczy Białej na terenie gminy Długosiodło oodbędzie się w niedzielę 14 września. Wydarzenie to wpisuje się w kalendarz obchodów 90-lecia Lasów Państwowych. Nadleśnictwo Wyszków świętuje ten jubileusz z dużą pompą.

- Wcześniej zorganizowaliśmy wystawę poświęconą działalności nadleśnictwa. W bibliotece publicznej można było obejrzeć przedmioty, które były używane w lesie 50 lat temu i wcześniej, jak również współcześnie, z szerokim wykorzystaniem elektroniki. Inna wystawa odbyła się pod hasłem "Stop zaśmiecaniu lasów”. Zależy nam bowiem, żeby lasy były nie tylko piękne, ale i czyste. Wydaliśmy również, wspaniałą moim zdaniem, publikację pt. "Dwie długości życia sosny, czyli historia lasów w Nadleśnictwie Wyszków w latach 1794 - 2013" - wymieniał nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski.

/Skąd wzięła się nazwa Długosiodło, jakie historyczne wydarzenia rozegrały się na terenie gminy oraz gdzie i o której rozpocznie się niedzielnie grzybobranie - dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Audycja została zrealizowana we współpracy z Lasami Państwowymi.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

pg/pj