Section08 - artykułowa

Nosowska: trasa Lata z Radiem to dla nas okazja do spotkania z publicznością

Jedynka
Piotr Grabka 29.06.2014
Katarzyna Nosowska podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie
Katarzyna Nosowska podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie, foto: Redakcja Lata z Radiem

- Zespół Hey powstał po to, żeby próbować zestawiać ze sobą w atrakcyjny sposób słowo z dźwiękiem. A naszym drugim najważniejszym działaniem jest konfrontowanie tego, co sobie wymyśliliśmy, z publicznością - mówiła w Jedynce Katarzyna Nosowska.

Hey to jedna z gwiazd trasy Lata z Radiem 2014. Ceniony szczeciński zespół publiczność mogła zobaczyć na żywo już na pierwszym koncercie w Uniejowie. Jak podkreślała w audycji "Lato z Radiem Extra" Katarzyna Nosowska, dla niej i jej kolegów muzyków od zawsze liczył się przede wszystkim przekaz.

- Nasze teksty są według mnie bardzo uniwersalne. Jesteśmy typowymi przedstawicielami gatunku ludzkiego i problemy, których doświadczamy stają się pewnie czasem też udziałem publiczności. Może więc ktoś słysząc ze sceny opowieść, o jakiejś sytuacji czuje, że nie jest sam ze swoją troską czy zmartwieniem. My jesteśmy od tego, żeby mówić, że wszyscy razem jedziemy na tym samym wielkim wozie - podkreślała wokalistka i autorka tekstów.

/Choć w swojej karierze, zarówno z zespołem Hey, jak i solowo, Katarzyna Nosowska zagrała już setki koncertów, to nadal odczuwa tremę debiutanta. - Jestem piekielnie nieprzystosowana do warunków scenicznych. Mimo tych już ponad 20 lat występów nadal nie jestem mentalnie na to gotowa. Nie udało mi się zawalczyć z własną tremą. Jestem przerażona i przejęta, przed każdym koncertem odczuwam skurcz w żołądku. Z drugiej strony znam to uczucie bardzo dobrze i chyba przestałabym śpiewać, gdyby okazało się, że już się tego nie boję - tłumaczyła artystka.

Drugi koncert podczas tegorocznej trasy Lata z Radiem zespół Hey da 5 lipca w Tarnowie Podgórnym.

W Uniejowie z Katarzyną Nosowską rozmawiali Karolina Rożej  i Roman Czejarek.


pg/pj