Section08 - artykułowa

Zakopower rozłam nie grozi. "Cały czas jesteśmy głodni grania"

Jedynka
Agnieszka Szałowska 21.07.2014
Zakopower rozłam nie grozi. Cały czas jesteśmy głodni grania

- W zeszłym roku zagraliśmy 130 koncertów. To rzeczywiście jest bardzo absorbujące, męczące, ale mamy to szczęście, że przyjaźnimy się, lubimy siebie nawzajem i to, co robimy. Póki co nie spotkał nas kryzys - mówił Sebastian Karpiel-Bułecka przed koncertem Lata z Radiem w Tarnobrzegu.

Po tak wyczerpującym roku muzycy Zakopower potrzebowali solidnego urlopu. Cieszymy się jednak, że powrócili, by być z nami na trasie Lata z Radiem. - W tym roku koncertów jest znacznie mniej, ale szykujemy następną płytę, więc jest co robić - mówił lider zespołu w rozmowie z Karoliną Rożej i Romanem Czejarkiem.

Dla Sebastiana Karpiela-Bułecki, który z wykształcenia jest architektem, muzyka - początkowo hobby - stała się sposobem na życie. - Trochę mnie to zaskoczyło, ale jestem z tego zadowolony. Zdarza mi się jednak pracować także w zawodzie - powiedział.

/Muzyk dodał, że twórczości zespołu nie można mylić z tym, co nazywamy muzyką góralską. - Tego nie można porównać. To, co robi Zakopower bazuje na duchu skalnego Podhala, bo tam się wychowaliśmy i uczyliśmy grać, ale naszą twórczość wymyśliliśmy od podstaw - wyjaśnił.

LATO z RADIEM 2014 - koncerty, gwiazdy, konkursy, audycje >>>

Podczas koncertu w Tarnobrzegu zespół grając swoje największe przeboje jeszcze podniósł temperaturę i tak już upalnego dnia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, a ponownie na trasie Lata z Radiem z Zakopower spotkamy się w Szczytnie 17 sierpnia. Nie może Was tam zabraknąć!

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza do codziennego słuchania audycji "Lato z Radiem" - od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00. Słuchaczom polecamy także weekendowe cykle: "Lato z Radiem Extra" (w soboty i niedziele w godz. 16.00-23.00) oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" (w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00. oraz w niedzielę w godz. 23.00-24.00), które  towarzyszą koncertom gwiazd i stanowią multimedialny łącznik ze studiem plenerowym radiowej Jedynki.

(asz, pg)