Section08 - artykułowa

Sławomir Łosowski: jako Kombi trzymamy fason

Jedynka
Piotr Grabka 27.07.2014

- Nie zamierzamy obniżać poprzeczki, żeby sprostać gustom czystej komercji. Gramy dla własnej przyjemności i jesteśmy szczęśliwi, że możemy to robić - mówił w radiowej Jedynce lider zespołu Kombi Łosowski.

Kto dziś nie zna takich hitów jak "Słodkiego, miłego życia" czy "Nietykalni"? Za tymi piosenkami, jak i wieloma innymi kojarzonymi z zespołem Kombi, stoi Sławomir Łosowski. Kompozytor i muzyk przyznał w "Lecie z Radiem Extra", że nie spodziewał się, że po tylu latach od powstania, jego utwory wciąż będą tak popularne.

Sławomir Łosowski: "Słodkiego, miłego życia" powstało w ZSRR >>>

- Bardzo wielu klawiszowców, nie tylko grających muzykę elektroniczną, mówi mi, że wychowali się na piosenkach Kombi. Niektórzy z nich grają dziś nawet nasze covery - podkreślał lider zespołu Kombi Łosowski.

/

Gość plenerowego studia Jedynki w Wałczu zdradził, że wciąż używa tych samych syntezatorów, co na początku działalności Kombi. To samo dotyczy wielu innych instrumentów. - To wszystko przetrwało. Oczywiście wspieram się dziś nowoczesną technologią. Stare instrumenty tak poprzerabiałem, żeby uzyskać jeszcze inne brzmienia, których używam w nowych kompozycjach. Gramy te utwory również podczas koncertów, nie chcemy bowiem ograniczać się tylko do starych hitów - tłumaczył Sławomir Łosowski.

Koncert Kombi Łosowski w Przysusze - część 1. i 2. >>>

Największe hity Kombi będzie można usłyszeć jeszcze dwukrotnie podczas tegorocznej trasy "Lato z Radiem". Zespół wystąpi w ostatni weekend sierpnia w Kaliszu i Gnieźnie.

Rozmawiali Karolina Rożej i Roman Czejarek.

pg, ei