Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia oszalała ze szczęścia. Dzielni Chorwaci pokonani [RELACJA]

Paweł Słójkowski 13.06.2014

Tradycji stało się zadość. Drużyna gospodarzy nie przegrała meczu otwarcia mundialu.

Relacja na żywo:

52 min. - Chorwacja mądrze gra piłką, zmusza Brazylijczyków do biegania i prób odbioru. Po chwili następuje seria podań, które przyspieszają grę i przenoszą akcję bliżej pola karnego rywali. Dyspozycja graczy z Bałkanów musi się w tym meczu podobać

50 min. - dobry mecz rozgrywa Oscar, Brazylijczyk dryblował w narożniku boiska, Darijo Srna musiał ratować się faulem, żeby powstrzymać swojego rywala.

46 min. - Wracamy do Sao Paulo, Chorwaci i Brazylijczycy zaczynają drugą połowę meczu otwarcia mundialu. W pierwszej odsłonie spotkania dominowali Brazylijczycy, ale gra Chorwatów jest przemyślana - szukają okazji do szybkiej kontry, po której mogliby zadać cios rywalom. I wydaje się to dobrą strategią

45 min. - Brazylia chciała zakończyć pierwszą połowę meczu mocnym akcentem, ale dobry przechwyt Modricia to uniemożliwił.

Koniec pierwszej połowy, jak na razie bardzo dobre widowisko, Chorwaci nie ograniczyli się do statystowania, ich gra naprawdę może się podobać. Na taką postawę liczyliśmy!

43 min. - Sędzia nie zauważył przewinienia na Luce Modriciu, Brazylia wyszła z groźną kontrą, ale nie potrafiła jej zakończyć groźnym strzałem

41 min. - Rzut wolny dla Brazylii, wykonawcą będzie oczywiście Neymar. Pierwszy raz widzimy w akcji znikający spray sędziów, który ma zapobiegać przesuwaniu się muru bliżej niż przepisowa odległość. Gwiazda Brazylii strzela jednak obok bramki

Neymar
Neymar po zdobyciu gola na 1:1 dla Brazylii w meczu z Chorwacją Foto: EPA/DIEGO AZUBEL

35 min. - Brazylia chciała pójść za ciosem, Chorwaci przeczekali jednak ataki piłkarzy "Canarinhos" wróciliśmy do punktu wyjścia, w którym goście oddają inicjatywę, jednak grają bardzo mądrze i nie ustępują swoim rywalom ani na krok

29 min. NEYMAR daje Brazylii remis! Indywidualna akcja napastnika, strzał lewą nogą po długim rogu bramkarza... Pletikosa nie miał szans, żeby sięgnąć piłki, ta odbija się od słupka i trafia do siatki

Tak wyglądała radość Neymara po bramce:

27 min. - Zaskoczenie - pierwsza żółta kartka mundialu dla... Neymara. Brazylijczyk miał popisywać się tutaj golami, a nie przewinieniami.

23 min. - Świetna akcja Neymara , dogrywa piłkę na środek bramki, ale jakimś cudem chorwacki obrońca wybija ją przed szesnastkę. Jest tam jednak Oscar , który uderza z pierwszej piłki lewą nogą. Piłka leci w długi róg i brazylijscy kibice już widzą ją w bramce, ale Stipe Pletikosa popisuje się fenomenalną interwencją. Wciąż 1:0 dla Chorwacji

20 min. - Paulinho strzelał z ostrego kąta, ale uderzył prosto w Pletikosę . Wreszcie dobra akcja gospodarzy mundialu, którzy po chwili ruszają z kolejnym atakiem. Przestali wrzucać piłki na Freda i liczyć na to, że napastnik trafi do siatki głową i próbują bardziej kombinacyjnej gry

18 min. - Brazylijczycy ruszyli do ataku, Chorwacja gra uważnie w obronie i nie dopuszcza gospodarzy do groźnych sytuacji

12 min. - GOL DLA CHORWACJI! Niskie dośrodkowanie w pole karne Cesara, Olić przepuszcza piłkę, która odbija się od Marcelo i ląduje w siatce! Chorwacja prowadzi z gospodarzami mundialu 1:0!

Radość Perisicia, szok Marcelo:

8 min. - Kontratak Chorwatów , Olić uderza głową obok bramki... Mario Mandżukić mógłby umieścić tę piłkę w siatce. Goście z Bałkanów pokazują, że nie zamierzają być w tym meczu chłopcem do bicia

7 min. - Wrzutka Marcelo, Thiago Silva zgrywa piłkę głową, David Luiz skacze wyżej niż obrońcy, jednak uderza bardzo lekko, a Stipe Pletikosa łapię futbolówkę i uspokaja kolegów z obrony. Brazylia w natarciu, ale nie musi się spieszyć...