Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Holendrzy w wielkiej formie, Chile nie zawiodło [2. DZIEŃ MUNDIALU]

Aneta Hołówek 13.06.2014
Stefan de Vrij atakuje Sergio Ramosa w meczu Holandii z Hiszpanią
Stefan de Vrij atakuje Sergio Ramosa w meczu Holandii z Hiszpanią, foto: PAP/EPA

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii na naszym specjalnym serwisie mundialowym.

Relacja na żywo:

14.30 - Iker Casillas , bramkarz reprezentacji Hiszpanii od 433 minut jest niepokonany na mistrzostwach świata. Jeśli w meczu z Holendrami nie wpuści gola przez 85 minut, pobije rekord Waltera Zengi 517 minut). Włoch na mundialu w 1990 roku zachował czyste konto w meczach grupowych, 1/8 finału i ćwierćfinale. Skapitulował po 67 minutach półfinału z Argentyną.

Iker
Iker Casillas podczas treningu przed meczem z Holandią fot. PAP/EPA/ALI HAIDER

13.00 - Ojciec święty Franciszek powiedział, że nie ujawni, komu kibicuje na mundialu. Pytany o to w opublikowanym w piątek wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "La Vanguardia", papież z Argentyny szczerze się roześmiał.

12.30 Vicente del Bosque, selekcjoner reprezentacji Hiszpanii umie znaleźć cel i swoich podopiecznych nim zarazić - mówi w Polskim radiu Jerzy Engel , były trener reprezentacji Polski o Hiszpanach, którzy na mundialu bronią tytułu mistrzów świata.

Jerzy
Jerzy Engel w studiu radiowej Jedynki fot. Wojciech Kusiński PR

11.00 - Władze Recife ostrzegają kibiców, którzy przyjadą do ich miasta na mecze piłkarskich mistrzostw świata przed rekinami. Wody oblewające plaże stolicy stanu Pernambuco są siedliskiem wielu gatunków tych drapieżnych ryb. W ciągu 21 lat doszło do 59 ataków na ludzi.
Dlatego na 20 km plaż w Recife i jego okolicy wystawiono nowe budki strażnicze dla ratowników oraz napisy i znaki ostrzegawcze w językach angielskim i portugalskim. Liczba ratowników została podwojona, a system monitoringu video ulepszony.

10.00 - Chorwackie media kipią ze złości po inauguracyjnej porażce z Brazylią 1:3 w piłkarskich mistrzostwach świata. Japoński arbiter Yuichi Nishimura, który podyktował wątpliwego karnego dla gospodarzy prześmiewczo został uznany MVP, czyli postacią numer 1 meczu.

09.00 - Po trafieniu do własnej bramki w meczu otwarcia mistrzostw świata z Chorwacją (3:1) Marcelo rozważał opuszczenie boiska. Jest on pierwszym Brazylijczykiem, który strzelił gola samobójczego na mundialu, a "Canarinhos" uczestniczyli we wszystkich turniejach.

Marcelo
Marcelo w rozmowie z trenerem Scolarim podczas meczu z Chorwacją fot. PAP/EPA/MAURICIO DUENAS

08.45 - W piątek w Brazylii zostaną rozegrane trzy mecze. Szlagierowo zapowiada się pojedynek Hiszpanii z Holandią w Salvador. Będzie to powtórka z finału mundialu w 2010 roku. Wówczas po dogrywce triumfowali Hiszpanie 1:0.

Mecz Hiszpanii z Holandią w grupie B rozpocznie się o godz. 21 czasu polskiego. Trzy godziny później na boisko w Cuiabie wybiegną dwa pozostałe zespoły tej grupy - Chile i Australia .

Najwcześniej - o godz. 18 - rozpocznie się w Natalu spotkanie Meksyk - Kamerun .

Salvador - najbardziej "afrykańskie" miasto mundialu - tu zagrają Hiszpanie i Holendrzy: SNTV/x-news

08.30 - Komentarze trenerów, zawodników i kibiców po meczu otwarcia mundialu, w którym Brazylia pokonała Chorwację 3:1 są zgoła odmienne. Chorwaci czują się oszukani, a Brazylijczycy twierdzą, że rzut karny podyktowany przez japońskiego sędziego im się należał. Nie zawiedli także internauci. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących rzutu karnego: Fred zasłużył na Oscara! - czytamy komentarz do tego w jak teatralny zdaniem kibica, sposób wywalczył "11" napastnik Brazylijczyków.

Według
Według wielu komentatorów Fred padł w polu karnym Chorwatów po mistrzowsku fot. EPA/MAURICIO DUENAS