Brazylia 2014: genialny mecz Francji! Szwajcaria rozbita [RELACJA]

Paweł Słójkowski 20.06.2014
Francuzi celebrują bramkę w meczu ze Szwajcarią
Francuzi celebrują bramkę w meczu ze Szwajcarią, foto: PAP/EPA/ALI HAIDER

Piłkarze Francji w świetnym stylu pokonali Szwajcarię 5:2 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw świata w Brazylii.

Relacja na żywo:

47 min. - Świetne wejście Sakho w obronie w polu karnym, sędzia nie sięga po gwizdek, idealna interwencja defensora. Szwajcarzy mogliby się od niego uczyć w tym spotkaniu.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę spotkania.

Pierwszą można podsumować następująco:

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania, Szwajcarzy są mu za to niezmiernie wdzięczni.

Francuzi nie mają żadnej litości dla swoich przeciwników, choć nie wykorzystali wszystkich okazji, które stworzyli w tym meczu. Czy zawodnicy Ottmara Hitzfelda będą w stanie podnieść się w drugiej połowie?

40 min. - Valbuena strzela trzecią bramkę dla Francji!

36 min. - Szwajcarzy wciąż próbują odgryzać się Francuzom , w pole karne wpadł Shaquiri , ale za długo przetrzymał piłkę i obrońca wślizgiem zablokował jego dogranie.

34 min. - Fatalne pudło przy dobitce było autorstwa Yohana Cabaye'a. To może być największa wpadka mundialu, szczególnie jeśli Szwajcarzy wrócą do gry...

33 min. - Benaglio broni rzut karny, dobitka trafia w poprzeczkę, niesamowity kiks jednego z Francuzów i wciąż 2:0.

32 min. - Wydawało się, że coś ruszyło się w grze Szwajcarów, ale po dobrych akcjach nie udało im się pokonać Llorisa. Chwilę później Djorou sprokurował rzut karny dla Francji!

27 min. - Gol dla Szwajcarii , ale bramka nie zostanie uznana. Sędzia odgwizdał spalonego.

26 min. - Szwajcarzy muszą otrząsnąć się po straconych bramkach. Francja miała kolejne dwie okazje do tego, by podwyższyć wynik, ale skończyło się na strachu defensywy Helwetów. Niewykorzystane sytuacje się zemszczą?

18 min. - Francja poszła za ciosem! 2:0 dla "Trójkolorowych", bramkę strzela Matuidi. Fatalne dwie minuty w wykonaniu Szwajcarów

17 min. - Giroud otwiera wynik spotkania! 1:0 dla Francji!

10 min. - Francja jak na razie wygląda lepiej i stara się prowadzić grę, Szwajcarzy momentami gubią się w obronie, ale póki co bez bramkowych konsekwencji. Von Bergen musi zejść z boiska w wyniku urazu głowy. Zastępuje go Senderos .

Wygląda na to, że to duże osłabienie linii obrony Szwajcarów :

6 min. - Pierwsza groźna akcja Francuzów , Benzema uderza w długi róg bramki Benaglio , ale chybia. To mogła być bramka!

5 min. - Sporo nerwowości w pierwszych minutach spotkania, zespoły próbują uspokoić i uporządkować grę

1 min. - Pierwszy gwizdek meczu już za nami. Kto okaże się lepszy i zrobi kolejny krok do awansu do 1/8 mundialu?

20.45 - Liczymy na to, że Szwajcarzy nie pokazali wszystkiego w swoim pierwszym meczu. Na to starcie zaprasza oficjalny profil na Twitterze mistrzostw świata w Brazylii:

20.35 - Trener Francuzów Didier Deschamps zdecydował się na to, by ze Szwajcarami zagrać dwójką napastników.

Do Karima Benzemy dołączył Olivier Giroud z londyńskiego Arsenalu. Ryzyko się opłaci? Nawet jeśli nie, to liczymy na to, że dzięki temu obejrzymy ciekawsze spotkanie.

20.30 - Znamy składy na mecz Szwajcarii z Francją.