Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Neymar doznał kontuzji uda

Marcin Nowak 29.06.2014

Napastnik reprezentacji Brazylii Neymar doznał kontuzji uda już na początku meczu z Chile w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata - poinformował na konferencji prasowej selekcjoner Luiz Felipe Scolari.

Musimy go zbadać. Mamy trzy, cztery, pięć dni, aby mieć pewność, że będzie mógł grać dalej - dodał Scolari.

Piłkarz Barcelony nabawił się kontuzji już w czwartej minucie w ostrym starciu o piłkę z Charlesem Aranguizem. Uraz nie okazał się jednak na tyle groźny, by konieczna była zmiana. Neymar grał przez 120 minut i należał do wyróżniających się zawodników gospodarzy. Wielokrotnie strzelał na bramkę, a w konkursie karnych wykorzystał decydującą "jedenastkę".

Brazylijczycy pokonali w Belo Horizonte Chile w karnych 3-2. Po 120 minutach był remis 1:1. W ćwierćfinale zagrają z Kolumbią. Mecz zostanie rozegrany 4 lipca w Fortalezie.

Brazylia 2014: Brazylia - Chile. Karne zdecydowały. Brazylia gra dalej [RELACJA]