Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Pinilla wytatuował sobie... zmarnowaną okazję z Brazylią

Marcin Nowak 01.07.2014

Chilijczyk Mauricio Pinilla mógł zostać bohaterem meczu z Brazylią w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata.

<<< 20. DZIEŃ MUNDIALU NA ŻYWO >>>

W ostatniej minucie dogrywki strzelił w poprzeczkę, a już po powrocie do domu... wytatuował sobie tę sytuację.

"Jeden centymetr od sławy" - w taki sposób chilijski gracz "zatytułował" malunek na plecach przedstawiający piłkę odbijającą się od poprzeczki.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli Brazylii, bowiem w 18. minucie samobójczego gola zdobył Gonzalo Jara. W 32. wyrównał Alexis Sanchez. W ostatniej minucie dogrywki o awansie Chile do ćwierćfinału mógł przesądzić Pinilla, ale trafił w poprzeczkę. Z kolei w serii rzutów karnych jego uderzenie obronił Julio Cesar. Gospodarze triumfowali 3-2.

W meczu przeciwko Brazylii Pinilla wszedł na boisko w 87. minucie, zastępując Arturo Vidala.