Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Silva, Luiz! Canarinhos w półfinale mundialu [RELACJA]

Artur Jaryczewski 05.07.2014
Thiago Silva cieszy się ze zdobycia gola w meczu Brazylia - Kolumbia
Thiago Silva cieszy się ze zdobycia gola w meczu Brazylia - Kolumbia, foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Brazylia wygrała 2:1 z Kolumbią w drugim ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata. Wygrana nad Los Cafeteros dała gospodarzom MŚ awans do najlepszej czwórki turnieju.

Relacja na żywo:

90+5 min. - KONIEC MECZU! BRAZYLIA W PÓŁFINALE!

88 min. - Brazylijczycy skupieni już tylko na obronie. Strzał Carlosa Bacci zablokowany przez jednego z obrońców Canarinhos.

85 min. - Kontuzja Neymara . Gwiazdor reprezentacji Brazylii boisko opuścił na noszach.

83 min. - Kolumbijczycy rzucili się do ataku! Brazylijczycy w głębokiej defensywie.

80 min. - GOLLLLL! James Rodriguez pewnie wykorzystuje rzut karny! Brazylia - Kolumbia 2:1

78 min. - Rzut karny dla Kolumbii! Po świetnej akcji Jamesa Rodrigueza faulowany w polu karnym przez Julio Cesara był Bacca.

69 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL! Kapitalny gol Davida Luiza! Strzał Brazylijczyka z rzutu wolnego wpadł w prawe okienko bramki Davida Ospiny!

66 min. - Mario Yepes wpakował piłkę do siatki Brazylii, ale kilkanaście sekund po gwizdku przerywającym grę.

64 min. - Żółta kartka dla Thiago Silvy. W przypadku awansu Brazylii do półfinału, Canarinhos będą musieli sobie radzić bez piłkarza PSG.

59 min. - Pierwsza groźna akcja Kolumbijczyków w drugiej połowie meczu. James Rodriguez wyłożył piłkę Guarinowi. Ten jednak nie potrafił pokonać Cesara. Piłka po strzale piłkarza Los Cafeteros poszybowała wysoko nad poprzeczką.

55 min. - Świetnie jak na razie spisuje się David Luiz ! Brazylijczyk jest nie do przejścia!

50 min. - Brazylijczycy nastawili się na grę z kontry. Canarinhos skutecznie rozbijają ataki Kolumbijczyków.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu!

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy! Brazylia - Kolumbia 1:0

44 min. - Z rzutu wolnego zaskoczyć Ospinę próbował Neymar . Piłka po strzale Brazylijczyka poszybowała jednak wysoko nad bramką.

39 min. - Brazylijczycy jak na razie spokojnie kontrolują przebieg gry. Ataki Kolumbijczyków kończą się przed polem karnym gospodarzy mundialu.

35 min. - Bardzo dobra okazja dla Kolumbijczyków. Victor Ibarbo był faulowany tuż przed polem karnym Canarinhos. Do piłki ustawionej na siedemnastym metrze podszedł Rodriguez . Piłka po jego strzale trafiła jednak w mur.

30 min. - Świetny rajd Jamesa Rodrigueza . Kolumbijczyk został zatrzymany dopiero przed polem karnym Brazylijczyków.

26 min. - To mógł być gol dla Brazylijczyków. Marcelo zwiódł jednego z rywali, oddał bardzo mocny strzał, ale piłka po strzale 26-latka została zablokowana przez... Freda .

23 min. - Canarinhos w natarciu. Brazylijczycy szybko chcą zdobyć drugą bramkę. Indywidualną akcją popisał się Paulinho . 25-latek minął dwóch rywali w polu karnym, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z kolumbijskich obrońców.

20 min. - Akcja za akcję! Po kontrze bliscy zdobycia bramki byli Brazylijczycy. Strzały Neymara i Hulka świetnie obronił jednak David Ospina.

16 min. - Oba zespoły nastawione na bardzo ofensywną grę. Jak na razie lepsze wrażenie sprawiają gospodarze mundialu.

11 min. - Kolumbia ruszyła do ataku! Julio Cesar z trudem wybił piłkę na rzut rożny po strzale Juana Cuadrado .

7 min. - GOLLLLLLLLLL! Mocne otwarcie Brazylijczyków! Piłkę po rzucie rożnym do bramki wpakował Thiago Silva! Brazylia - Kolumbia 1:0!

4 min. - Pierwsza okazja dla Brazylii. Z rzutu wolnego Davida Ospinę próbował pokonać Neymar. Piłka poszybowała jednak obok słupka.

1 min. - Zaczynamy spotkanie Brazylia - Kolumbia!

21.57 - Piłkarze już na murawie. Za chwilę początek spotkania o półfinał mundialu.

21.55 - Spotkanie Brazylia - Kolumbia obejrzy komplet kibiców!

21.48 - Hulk bohaterem kibiców w Fortalezie!

21.42 - Sprawdzą się typy brazylijskich kibiców?

21.39 - Mecz Brazylia - Kolumbia odbędzie się w Fortalezie na Arenie Castelao. Tutaj więcej informacjo o tym obiekcie >>>