Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Brazylia - Meksyk. Zabrakło tylko goli [RELACJA]

Marcin Nowak 17.06.2014

W swoim drugim meczu na mundialu Brazylia bezbramkowo zremisowała z Meksykiem i wciąż nie jest pewna awansu do 1/8 finału MŚ.

90+3 min - KONIEC MECZU! Emocji było sporo, ale szkoda, że nie padły żadne bramki. Duża w tym zasługa - przede wszystkim golkipera Meksyku - Guillermo Ochoi, który był bohaterem spotkania!

90+1 min - Co za końcówka spotkania! Tym razem świetny strzał Raula Jimeneza wybija brazylijski bramkarz!

89 min - W odpowiedzi strzał Andres Guardado minimalnie mija "okienko" bramki Julio Cesara. Ależ niebywała akcja Meksyku!

88 min - Marcelo w bezczelny sposób (sytuacja niemal identyczna do meczu Brazylia - Chorwacja) próbował wymusić rzut karny. Na szczęście tym razem nie mamy arbitra z Japonii i "jedenastka" nie została podyktowana. Brazylijczyk jednak powinien otrzymać żółtą kartkę za symulowanie

86 min - Kolejna kapitalna okazja dla gospodarzy i znów nie ma gola. Piłka świetnie wbita z rzutu rożnego w pole karne Meksyku. Tam najwyżej wyskakuje do niej Thiago Silva i ładnie strzela głową, ale futbolówkę znów wybija - Ochoa! Meksykański bramkarz absolutnym bohaterem meczu!

Brazylia
Brazylia - Meksyk, fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO

81 min - Zaraz po rzucie wolnym poszła błyskawiczna kontra Canarinhos, ale na koniec znalazła ona drogę w ręce Ochoy, który znów ubiegł Neymara

80 min - To powinna być czerwona kartka dla Thiago Silvy z Brazylii. Sędzia z Turcji ukarał go jednak tylko żółtym kartonikiem po bezpardonowym wejściu obrońcy z tyłu w nogi Javiera Hernandeza. Rzut wolny z około 23 metrów wykonywał Giovanni do Santos, ale piłka trafiła w mur

69 min - Znów kapitalnie broni Guillermo Ochoa!!! Co za parada po strzale Neymara. Chwilę później meksykański bramkarz świetnie piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wyśmienity mecz golkipera francuskiego AC Ajaccio

63 min - Neymar próbuje z kolei z rzutu wolnego, ale piłka mija "okienko" bramki Ochoi w bezpiecznej odległości dla piłkarzy Meksyku

57 min - Kolejna świetna akcja Meksyku i strzał Herrery zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką. Co się dzieje z Brazylią?

55 min - Jose Juan Vazquez "kropnął" z kilkudziesięciu metrów i naprawdę niewiele zabrakło, by piłka znalazła się w siatce gospodarzy

54 min - Rzut rożny dla Meksyku, ale piłkarze z Ameryki Środkowej nie grają zbyt dobrze w powietrzu i akcja szybko wyjaśniona przez brazylijską defensywę

46 min - Jedna zmiana w przerwie. W ekipie Brazylii na boisku pojawił się Bernard, który zastąpił Ramiresa

22.00 - Zaczynamy drugą połowę spotkania!

45 min - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Emocji nie brakowało, ale zdecydowanie brakuje goli

Brazylia
Brazylia - Meksyk, fot. EPA/GEORGI LICOVSKI

44 min - Ależ fatalny błąd defensywy Meksyku!!! Zupełnie nieudana pułapka ofsajdowa! Aż czterech piłkarzy Brazylii w polu karnym kontra osamotniony Ochoa. Strzał... ale znów broni meksykański bramkarz! Nie ma gola! To była 1000 procentowa sytuacja, a nie nawet 100 procentowa! Coś nieprawdopodobnego!

40 min - Bardzo groźna akcja Meksyku zakończona strzałem Jose Juana Vazqueza, ale wciąż bez bramek

39 min - Brazylijczycy próbują już strzałów z dystansu. Marcelo trochę pewnie zniecierpliwiony nieporadnością kolegów z ataku huknął zza pola karnego, ale piłka minęła w sporej odległości bramkę Meksyku

36 min - Rzut wolny dla Meksyku, ale nic z tego nie wychodzi dla gości

26 min - W odpowiedzi piłkę w pole karne wbija Paulinho, a głową przy samym słupku strzela Neymar. Kapitalna robinsonada Guillermo Ochoy uratowała jednak Meksyk przed stratą gola

24 min - Piękny strzał Hectora Herrery i już mogliśmy mieć niespodziankę. Piłkę nad poprzeczką przenosi jednak Julio Cesar

20 min - Meksyk umiejętnie rozbija akcje Brazylii, choć musi uważać na szybkie wejścia w pole karne skrzydłowych rywali. Na razie jednak bardzo mądra gra zespołu Miguela Herrery

10 min - Na razie bez specjalnych rewelacji. Ładny strzał Freda z Brazylii, ale okazało się, że napastnik gospodarzy na pozycji spalonej

5 min - Od początku widać, że piłkarze Meksyku nie przestraszyli się zespołu Canarinhos. Nie deprecjonuje ich też szalony doping na stadionie w Fortalezie

Arena
Arena Castelao na meczu Brazylia - Meksyk, fot. EPA/CHEMA MOYA

21.00 - ZACZYNA SIĘ MECZ! Czy dziś poznamy pierwszą ekipę, która awansuje do 1/8 finału mistrzostw świata?

20.36 - Zarówno Brazylia, jak i Meksyk wygrały swoje spotkania w grupie A. Canarinhos po kontrowersyjnym sędziowaniu pokonali Chorwację 3:1, a Meksyk pokonał Kamerun 1:0, choć sędzia nie uznał aż dwóch prawidłowych bramek dla ekipy Z Ameryki Centralnej