Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Honduras - Ekwador. Enner Valencia bohaterem meczu [RELACJA]

Marcin Nowak 21.06.2014

Honduras przegrał z Ekwadorem 1:2 (1:1) i nie liczy się już w walce o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Z kolei Ekwador wciąż ma szansę na grę w kolejnej fazie turnieju.

RELACJA NA ŻYWO:

90+4 min - KONIEC MECZU! Ekwador wciąż liczy się w walce o awans do 1/8 finału mistrzostw świata. W ostatnim meczu zagra z Francją. Honduras już może się powoli pakować do domu. W spotkaniu ze Szwajcarią zagra o prestiż. Tymczasem Helweci po porażce z Francją będą walczyli o dalszą fazę rozgrywek

90+2 min - Piłka w siatce Hondurasu! Ale sędzia główny dopatrzył się zagrania ręką. To mógł być hat-trick Ennera Valencii

90 min - Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry

88 min - Honduras próbuje znaleźć wyrównującego gola, ale piłkarzom tej ekipy po prostu brakuje umiejętności. Ekwadorczycy z kolei czujnie się bronią i wyczekują ostatniego gwizdka sędziego

79 min - Ekwador zdecydowanie zadowolony z prowadzenia oddał inicjatywę rywalom. To się jednak może zemścić, bo piłkarze Hondurasu coraz bardziej zagrażają bramce strzeżonej przez Domingueza

66 min - To już trzeci gol w drugim meczu na mistrzostwach świata 25-letniego Ennera Valencii. Napastnik meksykańskiego klubu Pachuca jest w wybornej formie na tym mundialu

65 min - GOOOOOOL!!! Znów trafia Enner Valencia! Ekwadorczyk skacze najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego i mamy prowadzenie!

62 min - Piłka ląduje w siatce Ekwadoru, ale wcześniej zabrzmiał gwizdek sędziego. Ewidentny spalony

60 min - Tym razem golkipera Ekwadoru próbuje pokonać Jerry Bengtson uderzeniem z 20 metrów, ale znów górą - Dominguez

58 min - Powinien być rzut karny dla Ekwadoru! Felipe Caicedo wpada w pole karne rywali. Tam fauluje go obrońca Hondurasu, ale sędzia zamiast "na wapno" wskazuje na rzut rożny

46 min - I od razu mamy kapitalną szansę dla Hondurasu! Brayan Beckeles strzela w górny róg bramki Ekwadoru z 18 metrów, ale strzał broni Alexander Dominguez

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ GRY!

45+4 min - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU

45+3 min - GOL! A jednak nie! Sędzia z Australii nie uznaje gola Carlo Costly'ego. Piłkarz Hondurasu był na spalonym i wciąż mamy remis na Arena da Baixada

45+1 min - Victor Bernardez dalekim strzałem z rzutu wolnego próbuje zaskoczyć bramkarza Ekwadoru, ale Alexander Dominguez jest czujny i odbija piłkę na rzut rożny

35 min - Wydaje się, że Ekwador prowadzi grę i jest lepszą drużyną w tym spotkaniu. Tak szybko zdobyta bramka wyrównująca może dodatkowo podłamać ekipę Hondurasu

34 min - GOOOOOOL!!! Ależ szybka odpowiedź Ekwadoru! Do strzału Paredesa, który zmierzał obok bramki dopada wślizgiem Enner Valencia i mamy remis!

32 min - 510 minut grała reprezentacja Hondurasu bez gola na mundialu. Były piłkarz GKS Bełchatów przerwał jednak tę serię (Costly grał tam w latach 2007-10)

31 min - GOOOOOOL!!! Carlo Costly przepchał się przez ekwadorskich obrońców, wpadł w pole karne i strzelił nie do obrony. Mamy niespodziankę na stadionie w Kurytybie!

20 min - Chyba najlepsza okazja w tym meczu. Enner Valencia strzela tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Noela Valladaresa. Ekwadorczycy powoli zdobywają przewagę w tym meczu

5 min - Już w pierwszych minutach po jednej groźnej akcji stworzyły obie drużyny. Najpierw próbował Ekwador, a potem strzał na bramkę rywali oddał znany z polskich boisk napastnik Hondurasu - Carlo Costly

4 min - Po niesamowitym meczu Szwajcaria - Francja (2:5) ciężko oczekiwać większych emocji po spotkaniu dwóch najsłabszych ekip grupy E, ale liczymy na taką niespodziankę, jak w meczu Kostaryka - Włochy (1:0)