Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Grecja - WKS. Kontrowersyjny karny daje Grecji awans [RELACJA]

Aneta Hołówek 25.06.2014

Piłkarze Grecji awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata, pokonując po dramatycznym meczu w Fortalezie Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1.

Relacja:

90 min. + 2 - karny dla Grecji! Samaras ustawia piłkę i jest 2:1 i awans Grecji!

Panagiotis
Panagiotis Glykos - bramkarz reprezentacji Grecji EPA/GEORGI LICOVSKI

89 min. - Holebas dośrodkował, ale Barry tylko wystawił ręce i już przytulał piłkę.

85 min . - WKS nie zamierza się już tylko bronić. Prostopadłe podanie do Kalou, ten wpada w pole karne, przymierza, ale uderza niecelnie. Jest jednak rzut rożny. Yaya Toure dośrodkowuje, ale Glykos łapie piłkę

75. min. - z boiska schodzą Giorgos Karagounis, zmienia go Gekas oraz kontuzjowany Didier Drogba, którego zastepuje Diomande

73 min. - Gervinho podał w pole karne do Bony'ego, który miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie go pokonał. Teraz WKS jest bliżej finału

73 min. - GOOOL! Bony! 1:0

70 min. - WKS stracili piłkę przed polem karnym Greków, a to zachęta dla Greków, którzy ruszają z  błyskawiczną kontrą. Cholevas pędzi w stronę bramki, ale Die go fauluje za co dostaje żółtą kartkę

67 min. - Grecy chcą przypieczętować awans drugim golem. Karagounis uderza z całej siły z dużej odległości, ale piłka trafia  w poprzeczkę

62 min. - kolejny rzut rożny dla WKS. Dośrodkowuje Toure, ale obrońcy wybijają piłkę. Grecy błyskawicznie organizują kontrę. Torosidis dostaje piłkę, próbuje ograć Kalou, ten jednak go podcina  i za chwilę staje się posiadaczem żółtej kartki

59 min. - tymczasem Grecy, którzy w tej fazie meczu postanowili na obronę, postanowili zaatakować. Bramkarz WKS jednak nie dał sobie zmienić statystyk

57 min. - coraz więcej nerwów w szeregach WKS, a przecież jest jeszcze dużo czasu do końca meczu

55 min. - Drogba wbiega w pole karne Grecji, ale Manolas wybija piłkę na aut

50 min. - WKS atakuje, rzut rożny, dośrodkowanie Yaya Toure, ale środkowi obrońcy Grecji czuwają

49 min. - Gervinho wpada w pole karne, podaje wprost pod nogi Tiote, który uderza. Glykos jednak pewnie łapie piłkę.

47 min. - Rzut rożny dla Grecji. Salpingidis uderza piłkę głową prosto w głowę obrońcy WKS dzięki czemu będzie kolejny rzut rożny. Karagounis dośrodkowuje idealnie na głowę Drogby, który wybija piłke poza boisko

Koniec pierwszej połowy!

45 min. + 4 - ale w doliczonym czasie gry nie wydarzyło się nic godnego raportu

Andreas
Andreas Samaris cieszy się z gola PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

43 min. - Samaris był sam na sam z Boubacarem Barrym. Mocno uderzył nad wychodzącym bramkarzem i mógł cieszyć się z gola

43 min. - GOOOL! Samaris 1:0!

37 min. - żółta kartka dla Didiera Drogby

32 min. - za to Grecy ruszyli z animuszem na bramkę WKS. Karagounis uderzył z całej siły i tylko poprzeczka uratowała "Słonie" przed utratą gola

30 min. - WKS dosyć wolno podejmuje decyzje o ataku. Grecka obrona zawsze zdąża ustawić się i nie daje się zaskoczyć

25 min. - zmiana w reprezentacji Grecji. Jednak schodzi kontuzjowany Karnezis, wchodzi Glykos

15 min. - Orestis Karnezis, bramkarz reprezentacji Grecji ma problemy z plecami, mecz jest na chwilę przerwany, Grekowi udzielana jest pomoc medyczna. W gotowości jest już zmiennik, ale Karnezis postanawia zostać w bramce

13 min . - bliźniacza akcja Greków. Tym razem bramkarz WKS udowodnił, że nie jest gorszy od kolegi z drugiej strony boiska, bo obronił strzał Samarasa

12 min . - kolejna odważna akcja WKS Yaya Toure był sam na sam z bramkarzem Grecji, ale ten pokazał, że jest w świenej formie

8 min. - Gervinho świetnie przyjął podanie Didiera Drogby, wpadł w pole karne, ale greccy obrońcy byli tam, gdzie trzeba

5 min. - Yaya Toure rozpoczął akcję WKS, ale w wymianę podań wkradł się chaos i skończyło się szybciej niż zaczęło

4 min. - pierwszy rzut wolny dla Grecji, ale Giorgos Samaras uderza niecelnie

1 min. - w tej grupie awansu pewna jest już Kolumbia, która dzisiaj gra z Japonią. Kto awansuje z drugiego miejsca rozstrzygnie mecz Grecji z WKS