Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Bośnia - Iran. Bośnia żegna się w świetnym stylu [RELACJA]

Marcin Nowak 25.06.2014

W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn grupy F Bośnia i Hercegowina pewnie pokonała Iran 3:1 (1:0).

RELACJA NA ŻYWO:

90+4 min - KONIEC MECZU! Ekipa z Bałkanów zagrała dziś świetne spotkanie. Pozostaje pytanie, czemu Bośnia nie zagrała tak w meczu z Nigerią? Pomijając już niesłusznie nieuznany gol Dżeko z ekipą z Afryki.

83 min - GOOOOOL!!! Ależ szybka odpowiedź Bośni. Piłkarze z Bałkanów nie chcą zostawić żadnych wątpliwości - kto był lepszy w tym spotkaniu. Po kapitalnej kontrze piłkę w siatce umieścił Avdija Vrsajević

82 min - GOOOOOL!!! Mamy jednak kontaktową bramkę dla Iranu! Znów Reza Ghoochannejhad bohaterem tej akcji. Piłka po rzucie rożnym zostaje wybita przez bośniackich obrońców daleko za pole karne, ale po chwili wróciła po kolejnej wrzutce. Co prawda Bośniacy złapali na spalonym aż 4 piłkarzy Iranu, wychodząc w linii, ale futbolówkę wyłuskał Javad Nekounam , który wychodził zza defensywy ekipy z Bałkanów. Natychmiast podał piłkę do Rezy, a temu nie pozostawało nic innego, jak skierować piłkę do siatki. Wątpliwości jednak są poważne. Co z biernym spalonym? Co z Rezą, który został na pozycji spalonej i dlatego dostał zagranie, które zamienił na bramkę?

81 min - Ależ akcja Rezy Ghoochannejhada! Piłkarz Iranu najpierw świetnie odnalazł się przed polem karnym, gdzie próbował zagrać piłkę do lepiej ustawionego rywala, ale został zablokowany. Dopadł jednak jeszcze raz do piłki i oddał bardzo groźny strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Begovicia. Piłka jednak minimalnie obok prawego słupka

71 min - Iran wygląda już na zrezygnowaną drużynę. To Bośniacy mają większe szanse na podwyższenie prowadzenia, niż ekipa z Bliskiego Wschodu na bramkę kontaktową

60 min - GOOOOOOL!!! Miralem Pjanić dostaje precyzyjne podanie w pole karne od Tino Susicia. Pomocnik AS Romy ładnie przymierzył w prawy dolny róg bramki Alireza Haghighiego i mamy już 2:0.

56 min - Jak się można było spodziewać - Iran wyszedł nastawiony bardzo ofensywnie. Na razie jednak Bośniacy spokojnie rozbijają ataki rywali i groźnie kontrują.

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ MECZU!

45 min+3 - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

42 min - Edin Dżeko zagrywa do Avdiji Vrsajevicia - ten wpada w pole karne, ale zamiast strzelać w dobrej sytuacji - próbuje znaleźć Ibisevicia. Zmarnowana sytuacja reprezentacji z Bałkanów

40 min - Susić wpada w pole karne Iranu, ale jest świetnie przyblokowany przez rywala

32 min - Kolejna dobra piłka w pole karne Bośniaków. Jednak znów dobrze ustawiona obrona Bośni wybija piłkę na rzut rożny

25 min - W odpowiedzi świetna okazja Iranu. Po pięknym strzale Masouda Shojaeia piłka trafia w poprzeczkę! Były jeszcze niewielkie wątpliwości, czy nie przekroczyła linii brakowej, ale technologia goal-line je szybko rozwiała. Wciąż 1:0 dla Bośni!

23 min - GOOOOOL!!! Edin Dżeko zdobywa bramkę dla Bośni! Napastnik Manchesteru City po fantastycznej indywidualnej akcji oddał strzał z około 20 metrów. Piłka wpadła w prawy dolny róg bramki.

15 min - Amir-Hossein Sadeghi wbija piłkę w pole karne, ale tam czujna defensywa Bośni blokuje Irańczyków

4 min - Edin Dżeko dopada do piłki po dośrodkowaniu w pole karne. Bośniacki napastnik ładnie strzela pod poprzeczkę, ale świetną interwencją popisuje się Alireza Haghighi

18.00 - ZACZYNAMY!

17.50 - Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny!

17.30 - Bośnia gra już tylko o sprawienie dobrego wrażenia. Natomiast Iran ma jeszcze szansę na awans do 1/8 finału MŚ. Piłkarze z Bliskiego Wschodu muszą wygrać z ekipą z Bałkanów i liczyć na porażkę Nigerii z Argentyną

17.15 - Spotkanie odbędzie się na stadionie w Salvadorze - Arena Fonte Nova. Więcej o obiekcie można znaleźć >>> TUTAJ <<<