Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Ekwador - Francja. Trójkolorowi wychodzą z pierwszego miejsca [RELACJA]

Marcin Nowak 26.06.2014

Francja po dwóch zwycięstwach w grupie E - bezbramkowo zremisowała z Ekwadorem. "Les Bleus" z pierwszego miejsca awansowali do 1/8 finału MŚ.

RELACJA NA ŻYWO:

90+4 min - KONIEC MECZU. Absolutnym bohaterem spotkania - Alexander Dominguez. Bramkarz Ekwadoru nie może się czuć jednak w pełni usatysfakcjonowany - wraz z resztą kolegów już kończy turniej. Szwajcaria po zwycięstwie z Hondurasem (3:0) wychodzi z drugiego miejsca z grupy E i zagra w następnej fazie z Argentyną. Francuzi też mają o czym myśleć przed meczem 1/8 finału MŚ. "Trójkolorowi" muszą poprawić skuteczność, jeśli chcą wygrać z Nigerią.

90+2 min - Tym razem przed szansą stanął Olivier Giroud, ale wynik wciąż bez zmian

87 min - Tym razem szczęścia próbuje Loic Remy, ale jego uderzenie po kapitalnej robinsonadzie wybija ekwadorski golkiper. Dominguez wygląda dziś na nie do pokonania

84 min - W odpowiedzi w idealnej sytuacji Karim Benzema, ale napastnik Realu Madryt trafia wprost w bramkarza. To była niebywała szansa na uzyskanie prowadzenia!

82 min - Przed kapitalną okazją stanęli piłkarze Ekwadoru! Groźna kontra zakończyła się mocnym strzałem Renato Ibarry, ale Hugo Lloris stanął na wysokości zadania. To powinno być jednak ostrzeżenie dla podopiecznych Didiera Deschampsa

78 min - Po raz kolejny Benzema próbuje uderzenia z narożnika pola karnego i po raz kolejny piłkę łapie golkiper Ekwadoru. Dominguez obronił już 9 strzałów "Les Bleus", które leciały w światło bramki

72 min - Morgan Schneiderlin próbuje strzału z dystansu, ale piłka leci baaaaardzo wysooooko nad poprzeczką. Nie idzie dziś Francuzom ten mecz najlepiej

65 min - Ładna kombinacyjna akcja Trójkolorowych zakończona strzałem Karima Benzemy, ale piłka zostaje zablokowana przez ekwadorskich obrońców i tylko rzut rożny dla Francji

62 min - Świetny strzał z dystansu oddaje Blaise Matuidi. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale znów zatrzymał ja Alexander Dominguez

50 min - Czerwona kartka! Antonio Valencia wylatuje z boiska za ostre wejście w rywala. Bardzo dobra decyzja arbitra!

47 min - Świetna sytuacja Francji. Griezmann uderza z bliskiej odległości, ale ekwadorski bramkarz staje na wysokości zadania i paruje piłkę na słupek

46 min - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

45+2 min - KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY

44 min - Karim Beznema ładnie znalazł sobie miejsce przed polem karnym Ekwadoru i oddał niezły strzał, ale znów na posterunku Dominguez

38 min - Paul Pogba wyskoczył najwyżej w polu karnym do dośrodkowania z rzutu wolnego i główką skierował piłkę pod poprzeczkę. Alexander Dominguez nie dał się jednak zaskoczyć. Tylko rzut rożny dla Trójkolorowych

33 min - Ekwadorczykom udało się oddać strzał w światło bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa, ale golkiper Tottenhamu Hotspur nie miał problemów z jego obroną

23 min - Znów z dobrej strony pokazał się Enner Valencia, który kapitalny rajd od połowy boiska do pola karnego Francuzów zakończył strzałem, ale na nieszczęście dla jego drużyny - okazał się on nieznacznie niecelny

20 min - Ekipę z Ameryki Południowej próbuje rozkręcić ich najlepszy zawodnik - Enner Valencia. Zawodnik meksykańskiej CF Pachuca ładnie znalazł Jeffersona Montero, ale piłkarzowi Ekwadoru nie udało się zakończyć akcji strzałem

16 min - Znów szansa dla Trójkolorowych. Moussa Sissoko potężnie uderzył z woleja, ale piłka leciała wa sam środek bramki Ekwadoru i Alexander Dominguez zdołał ją wybronić!

11 min - Groźna akcja Francuzów. Bardzo ładna współpraca Moussy Sissoko i Antoine'a Griezmanna. Skrzydłowy Realu Sociedad "kropnął" z linii pola karnego, ale piłka przeleciała tuż obok prawego słupka

9 min - Na razie spokojne otwarcie meczu na Maracanie. Widać przewagę Trójkolorowych, ale nic z niej na razie nie wynika

22.00 - ZACZYNAMY!

21.20 - Francja po dwóch efektownych zwycięstwach (3:0 z Hondurasem i 5:2 ze Szwajcarią) jest o krok od awansu do 1/8 finału MŚ. Nawet porażka będzie pewnie premiować zespół Didier Deschampsa do kolejnej fazy turnieju. Ekwador ma trzy punkty po wygranej z Hondurasem (2:1) i porażce ze Szwajcarią (1:2), ale lepszy bilans bramek od Helwetów. Ekipa z Ameryki Południowej też może awansować nawet przy porażce, ale musi liczyć na wpadkę zespołu Ottmara Hitzfelda z Hondurasem

21.18 - Mecz rozgrywany będzie w Rio de Janeiro na słynnej Maracanie. Więcej informacji o tym obiekcie można znaleźć >>> TUTAJ <<<