Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Kostaryka - Grecja. "Los Ticos" w ćwierćfinale! [RELACJA]

Martin Ruszkiewicz 30.06.2014
Fragment meczu Kostaryka - Grecja podczas MŚ w Brazylii
Fragment meczu Kostaryka - Grecja podczas MŚ w Brazylii , foto: PAP/EPA/SRDJAN SUKI

Kostaryka wygrała z Grecją po rzutach karnych w rozegranym w Recife meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Po 120 minutach był remis 1:1, a w rzutach karnych 5-3 dla Kostaryki.

RELACJA:

Rzuty karne:

Kostaryka - Grecja 5:3

___________________________________________________________________________

120 min. + 2 - Koniec dogrywki. Rzuty karne wyłonią zwycięzcę tego pojedynku.

120 min.+ 1 - Mitroglou przed szansą. Zabrakło niewiele!

120 min. - Dogrywka potrwa jeszcze 2 minuty.

112 min. - Zmęczenie daje się we znaki obu zespołom. Piłkarze "zrywami" próbują jeszcze przechylić szalę na własną stronę.

107 min. - Navas po raz kolejny ratuje Kostarykę.

106 min. - Rozpoczęła się druga połowa dogrywki.

105 min. - Koniec pierwszej połowy dogrywki.

104 min. - Jeden z nielicznych wypadów Kostaryki pod pole karne Grecji. Campbell stracił jednak piłkę.

100 min. - Kapitalna szansa Greków. Kostaryka w głębokiej, rozpaczliwej, defensywie.

95 min. - Atak za atakiem Greków - póki co bez powodzenia.

91 min. - Zaczynamy pierwszą połowę dogrywki.

____________________________________________________

90 min. + 5 - KONIEC MECZU. Będziemy mieli dogrywkę.

90 min. - Sędzia doliczył 5 minut.

90 min. - GOOOOOLLLL! Grecy doprowadzili do wyrównania! Sokratis Papastathopoulos dobił odbity przez bramkarza strzał Gekasa.

87 min. - Mądrze grają piłkarze Kostaryki. Szukają fauli ze strony rywala i starają się przytrzymać piłkę jak najdalej własnej bramki.

83 min. - Grecy mają coraz mniej czasu na wyrównanie. Przed momentem Theofanis Gekas przyjął piłkę w polu karnym Kostaryki, ale nie oddał soczystego strzału.

80 min. - Strzał z rzutu wolnego Karagounisa. Bardzo, bardzo niecelny.

79 min. - Konstantinos Katsouranis zmienił Giannisa Maniatisa.

76 min. - Johnny Acosta zameldował się na placu gry. Zmienił Cristiana Gamboę. To druga zmiana w zespole z Kostaryki w tym meczu.

72 min. - Zawodnikom puszczają nerwy. Brzydki faul Manolasa, za który otrzymał żółtą kartkę.

71 min. - Ależ szansa dla Grecji. Broni Navas! Golkiper Kostaryki zdjął futbolówkę z głowy jednego z rywali w ostatnim momencie.

70 min. - 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Grecy w natarciu.

66 min. - Czerwona kartka dla Oscara Duarte. Kostaryka w "10".

66 min. - Jose Miguel Cubero zmienił Yeltsina Tejedę.

58 min. - Na boisku pojawił się Konstantinos Mitroglou. Zmienił Andreasa Samarisa.

53 min. - Uskrzydleni "Los Ticos" zaatakowali z impetem. Grecy oszołomieni takim obrotem sprawy.

52 min. - GOOOOOOOLLLL! Strzał Ruiza, wydawało się, że "z niczego", wpadł idealnie przy słupku! Kostaryka - Grecja 1:0.

50 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową jednego z Greków. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Na tablicy wynik 0:0.

37 min. - Wyśmienita sytuacja Greków. Salpingidis trafił jednak w Navasa i skończyło się tylko rzutem rożnym.

Fragment
Fragment meczu Kostaryka - Grecja podczas MŚ w Brazylii. Fot.: PAP/EPA/SRDJAN SUKI

36 min. - Zrobił nam się mecz walki. Obu zespołom brakuje również precyzji w wykończaniu akcji.

28 min. - Karagounis pokusił się o strzał z dalszej odległości, ale na posterunku Navas.

23 min. - Bolanos zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, ale Borges nieczysto trafił w piłkę.

19 min. - Póki co w Recife oglądamy wyrównane spotkanie, bez klarownych okazji na zdobycie bramki.

12 min. -  Znów z dystansu próbował Lazaros Christodoulopoulos - po raz kolejny bez powodzenia.

8 min. - Bolanos huknął bez zastanowienia, ale jego uderzenie poszybowało w trybuny.

4 min. - Gamboa przedarł się pod pole karne i oddał strzał, który znacznie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Karnezisa.

2 min. - Rzut wolny dla Grecji. Futbolówka spadła pod nogi Lazarosa Christodoulopoulosa, który strzelił nad poprzeczką.

1 min. - GRAMY!

21.56 - Za nami hymny obu zespołów. Czas na pierwszy gwizdek sędziego!

21.45 - Kostaryka zmierzy się z Grecją po raz pierwszy w historii. Mecz odbędzie się w Recife.

21.25 - Sędzią meczu będzie Benjamin Williams z Australii.

21.15 - Znamy składy:

Kostaryka: 1-Keylor Navas - 16-Cristian Gamboa, 4-Michael Umana, 3-Giancarlo Gonzalez, 6-Oscar Duarte, 15-Junior Diaz - 7-Christian Bolanos, 17-Yeltsin Tejeda, 5-Celso Borges - 10-Bryan Ruiz - 9-Joel Campbell.

Grecja: 1-Orestis Karnezis - 15-Vassilis Torosidis, 19-Sokratis Papasthathopoulos, 4-Kostas Manolas, 20-Jose Holebas - 10-Giorgos Karagounis, 2-Yannis Maniatis, 16-Lazaros Christodoulopoulos, 22-Andreas Samaris - 14-Dimitris Salpingidis, 7-Giorgos Samaras.