Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014
Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Miejsce w kadrze na mundial za łapówkę? Szokujące słowa nigeryjskiego piłkarza

PolskieRadio 24
Paweł Majewski 11.05.2020

Nigeryjski piłkarz Chinedu Obasi ujawnił szokujące kulisy zgrupowania tamtejszej kadry przed mistrzostwami świata w 2014 roku. - Na dwa dni przed ogłoszeniem listy powołań poproszono mnie o zapłacenie łapówki, jeśli chcę być w zespole - powiedział 33-letni pomocnik. 

Obasi przez wiele lat był reprezentantem Nigerii. W 2008 roku wywalczył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Dwa lata później wziął udział w mistrzostwach świata, które odbyły się w Republice Południowej Afryki. Wystąpił w trzech mundialowych spotkaniach. Cztery lata później był blisko kolejnego występu na turnieju tej rangi, jednak ostatecznie nie znalazł się w kadrze "Super Orłów". Dlaczego?

- Dostałem zaproszenie na obóz przygotowawczy. Na dwa dni przed ogłoszeniem listy powołań poproszono mnie o zapłacenie łapówki, jeśli chcę być w zespole - powiedział Obasi na łamach portalu thenational.ae. 

Obasi nie ukrywał także żalu do nigeryjskich działaczy. - Nie mógłbym pozwolić moim dzieciom na grę dla Nigerii - zaznaczył. 

Ówczesny piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen w 2014 roku podstawowym piłkarzem niemieckiego klubu, a jego brak w  mundialowej kadrze był niespodzianką. 33-letni prawy pomocnik w swojej karierze karierze grał także m.in. w barwach Hoffenheim czy Bolton Wanderers. Ostatnio występował w szwedzkim AIK Solna. Obecnie pozostaje bez klubu. 

pm, SportoweFakty.wp.pl 

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!