Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: awans Polaków w rankingu FIVB

polskieradio.pl
Bartosz Orłowski 24.09.2014
Dzięki sukcesowi na mundialu polscy siatkarze awansowali na trzecie miejsce w rankingu FIVB
Dzięki sukcesowi na mundialu polscy siatkarze awansowali na trzecie miejsce w rankingu FIVB, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Dzięki złotemu medalowi mistrzostw świata polscy siatkarze wskoczyli na podium rankingu FIVB. Biało-czerwoni w najnowszym zestawieniu zajmują trzecią lokatę.

W rankingu FIVB uwzględniane są punkty za występy w mistrzostwach świata, mistrzostwach kontynentu, Lidze Światowej, igrzyskach olimpijskich i Pucharze Świata. Najwyżej punktowane są występy na mundialu, IO, oraz PŚ (100 punktów za pierwsze miejsce). Triumf w LŚ "warty" jest 50 punktów, a w mistrzostwach kontynentu można "zarobić" 30.

Polakom wymazał się wynik punktowy z poprzedniego mundialu, który był dla nich bardzo nieudany (zostali sklasyfikowani na miejscach 13-18). Za triumf w Katowicach FIVB dopisała im 100 punktów, a to pozwoliło biało-czerwonym przesunąć się na z piątego na trzecie miejsce. Obecnie mają na swoim koncie 275 pkt.

Pozycję lidera utrzymali aktualni wicemistrzowie świata Brazylijczycy (335 pkt), ale ich przewaga nad drugą w zestawieniu Rosją spadła tylko do pięciu punktów (330).

Na czwarte miejsce spadli Włosi, a na piąte Amerykanie, którzy tegorocznego mundialu nie zaliczą do udanych.

Największy awans, z 26. na 17. pozycję zanotowali Finowie.

Czołowa dziesiątka rankingu FIVB siatkarzy:
1. (1.) Brazylia
2. (2.) Rosja
3. (5.) Polska
4. (3.) Włochy
5. (4.) USA
6. (9.) Argentyna
7.(10.) Niemcy
8. (6.) Serbia
9. (8.) Bułgaria
10.(11.) Iran

bor, polskieradio.pl, fivb.org

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!