Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Siatkówka. Zagumny: po takim wyniku Rio kusi

PAP
Bartosz Orłowski 30.09.2014
Czy Paweł Zagumny zagra jeszcze w reprezentacji?
Czy Paweł Zagumny zagra jeszcze w reprezentacji?, foto: Wikipedia/KamStak23

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski, którzy we wrześniu wraz z kadrą Polski wywalczyli mistrzostwo świata, zostali we wtorkowy wieczór uroczyście powitani w mieście.

W hali "Śródmieście" - gdzie przed laty sukcesy świecił najpierw Chemik Kędzierzyn, potem Mostostal-Azoty - pojawiło się kilkuset kibiców. Były owacje i chóralne "Sto lat" dla złotych medalistów.

Paweł Zagumny był pytany, czy rezygnacja z gry w reprezentacji po mistrzostwach świata jest ostateczna.

- Nie wiem, czy chciałbym wrócić. Dopiero skończyliśmy mistrzostwa. Na gorąco mogę tylko powiedzieć, że Rio (olimpiada 2016) może kusić po takim wyniku. Ale to nic zobowiązującego - skomentował rozgrywający kadry i kędzierzyńskiego klubu.

Trener Zaksy Sebastian Świderski podkreślił, że taryfa ulgowa dla mistrzów się skończyła. Po zdobyciu złota dostali tydzień wolnego i zaczęli przygotowania do ligi.

- Marzyłem, żeby być wyższym. Ale nie mogę narzekać. Gram w reprezentacji Polski, w jednym z najsilniejszych klubów w Polsce i w Europie. Mam nadzieję, że to nie koniec, a początek przygody - powiedział Paweł Zatorski.

- Do dziś nie dowierzam w to, co się stało, powoli to do mnie dociera. Na razie ciężko myśleć o kolejnych imprezach. Zaczynamy rywalizację klubową, na tym się skupiamy. Chwilę odpoczęliśmy po mistrzostwach i teraz pracujemy, żeby dobrze wypaść w pierwszych meczach - dodał libero Zaksy.

bor

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!