Section08, 09 - artykułowa

MŚ siatkarzy: Niemcy z brązowym medalem

Bartosz Orłowski 21.09.2014
Lukas Kampa i Georg Grozer cieszą się z brązowego medalu
Lukas Kampa i Georg Grozer cieszą się z brązowego medalu, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Siatkarze reprezentacji Niemiec wywalczyli brązowe medale mundialu. W meczu o trzecie miejsce podopieczni Vitala Heynena pokonali Francję 3:0.

Niemcy do meczu o brązowy medal przystąpili po półfinałowej porażce z Polską 1:3, a Francuzi w starciu o finał musieli uznać wyższość Brazylii (2:3).

Od momentu zjednoczenia Niemiec nasi zachodni sąsiedzi nie stali jeszcze na podium mistrzostw świata. 44 lata temu krążek mundialu wywalczyła reprezentacja NRD, pokonując w finale Bułgarię.

Przed turniejem rozgrywanym w Polsce Georg Grozer i spółka zgodnie mówili, że przyjechali walczyć o medal. Wtedy nikt za bardzo nie brał tych deklaracji na poważnie, a jednak Niemcy okazali się największą rewelacją turnieju.

Po niemieckich siatkarzach było widać, że są bardziej głodni medalu, a ojcem sukcesu można nazwać wspomnianego Grozera, który siał spustoszenie w szeregach "Trójkolorowych".